סיכום שיעור בבניית נייר בקבוצת ההכנה "שועל אדום. "הרצועה הופכת ל..." (עיצוב נייר, אפליקציה וציור) התכנית מיועדת לילדים בגיל הרך (קבוצת הכנה)

תקציר שיעור על בניית אוריגמי עם רכיבי אפליקציה בקבוצת ההכנה

נושא: בית.

תוכן התוכנית:

יַעַד : התפתחות יצירתיות אומנותיתבילדים באמצעות שליטה בטכניקהעיצוב בשיטת אוריגמי עם אלמנטים של אפליקציה.

מטרות חינוכיות:

1. לפתח את היכולת לעקוב אחר הוראות בעל פה;

2. ללמד טכניקות שונותעבודה עם נייר;

3. חזור על הצורות הגיאומטריות הבסיסיות.

משימות התפתחותיות:

1. לפתח את הטעם האמנותי של הילדים, יצירתייכולות ודמיון;

2. לפתח עין לילדים, להרגיל אותם לתנועות אצבע מדויקות;

3. לפתח דמיון מרחבי.

משימות חינוכיות:

1. לטפח עניין בעיצוב נייר;

2. ליצור תרבות עבודה ולשפר מיומנויות עבודה;

3. ללמד דיוק, יכולת שימוש זהיר וחסכוני בחומרים ולשמור על סדר במקום העבודה.

חומרים וציוד: 3 גיליונות נייר צבעוניים צבע שונהפורמט A4, דיאגרמת עבודה, מספריים, מקל דבק, עיפרון פשוט.

התקדמות השיעור.

1. מחנך:

ילדים, נא להקשיב לשירה של אירינהחדר אוכל:

"אני אבנה לעצמי בית,

יהיה בו הרבה מקום!

בבית יהיו שולחן ותנור.

אני אתן לביתי כבשה..."

על מה השיר המצחיק הזה? נכון - לגבי הבית. היום עלמעמד אתה ואני ניצור בית מניירדרך אוריגמי.

ללוח שלפניכם מוצמד תרשים עבודה.

2. שלבים:

מְחַנֵך : 1) ראשית, נכין נייר ריקים. אני לוקח פיסת נייר. מה הצורה של זה? חבר'ה, יש לנו מלבן על השולחן. בואו נעשה מזה ריבוע. חזור אחרי. מניחים לפנינו יריעה מלבנית ומכופפים באופן שווה את פינת הסדין כך שחלקו הקצר מונח באופן שווה לאורך הארוך. החלק לאורך האלכסון שנוצר בעזרת האצבעות. הופכים את הסדין ומקפלים אותו"תוֹסֶפֶת" היצירה ישרה בדיוק. בואו נרחיב. קחו מספריים וחתכו את העודפים. מה צורת העלה? ימין. אתה צריך לעשות שני ריבועים כאלה. בואו נתחיל לעבוד.

2) ילדים, הראו לי את הריבועים שלכם. כל הכבוד! כעת, קפלו שני ריבועים יחד כשהצד הצבעוני פונה החוצה. לאחר מכן אנו עובדים על פי התכנית. נא להקשיב ולראות מה צריך לעשות.

3) ראשית, יש לקפל את הסדינים המרובעים לשניים אופקית. צבע עליוןיהיה לנו צבע הגג, הצבע שנשאר בתוך הריבוע המקופל הוא הקיר.

4) ילדים, תראו איזה דמות קיבלתי? ימין. כעת יש לקפל את המלבן הזה לשניים אנכית, לסמן את המרכז, לקפל בזהירות את קו הקיפול ולהתפתח.

5) אתה צריך לכופף את הצדדים של המלבן שלך משני הצדדים לקו הקיפול המרכזי. אתה צריך לסיים עם ריבוע.

6) כעת, הרחב את הריבוע שוב למלבן.

7) חבר'ה, כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לפתוח את הצד כדי שהחלק העליון של הנייר יהיה מקופל לאיזו צורה? נכון, משולש. אנחנו עושים את אותו הדבר בצד השני.

8) הבית שלנו מוכן . נרחיב מעט את הקירות הצדדיים ונעמיד את הבית על מטוס.

2. שיעור חינוך גופני "לצבי יש בית גדול"

מְחַנֵך : לצבי יש בית גדול,(ידיים מעל הראש - אנחנו מייצגים את גג הבית.)

הוא יושב ומביט מבעד לחלון.(אנו מניחים את הלחי באגרוף ימין ותומכים בלחי הימנית ביד שמאל.)

ארנב רץ על פני השדה,(רץ במקום.)

נשמעת דפיקה בדלת שלו: (רקיעה ברגליים, ידיים על חגורה.)

"דפוק, דפוק, פתח את הדלת,(חיקוי של דפיקה על הדלת בכל יד בתורה.)

יש צייד רשע ביער."(ידיים על החגורה, פנו ימינה ושמאלה.)

"ארנב, ארנב, רוץ פנימה!(מזמינה תנועת ידיים.)

תן לי את כפתך."(אנחנו מושיטים ידיים בכפות ידיים פתוחות)

3. איחוד, ביצוע עבודה.

מְחַנֵך : ועכשיו, אתה תעשה את העבודה לפי התוכנית. אבל קודם כל, בואו נזכור את שלבי העבודה.

תשובות של ילדים.

מְחַנֵך : כעת נשלים את השלבים האלה בעצמנו.

כל הכבוד! עשית את זהבתים אבל חסר להם משהו...

4. בואו ננחשחידות:

1) בחושך, קרוב יותר ללילה,

עיני הבתים יאירו.

הם פשוט ייסגרו בקרוב

וילונות ריסים עבים.(חַלוֹן)

2) מברך את כולם ביד אחת,

השני רואה אותו.

מי בא, מי הולך -

כולם מובילים אותה ביד.(דלת)

3) יש נר

עשוי לבנים.

מעל כולם.

היא פתחה את פיה,

והוא נושם עשן. (צינור)

5. אז אתה תגזור את החלונות, הדלתות והצינורות מהנייר הצבעוני שנותר ותדביק אותם עלבַּיִת


6. סיכום שיעור:

מְחַנֵך : תראה כמה נפלאקיבלת את הבתים.


הרימו ידיים למי שחושב שהוא עשה עבודה טובהשיעור

ועכשיו אלה שמשום מה לא רואים בעבודתם איכותית.

תודה לך על העבודה שלך. כל הכבוד לכולכם


סיכום שיעור על עיצוב נייר "זר לאמא" לילדים גדולים בגיל הגן.

Borodacheva אולגה Vladimirovna, מורה של MBDOU מס' 38 "Cheryomushki", העיר Mezhdurechensk, אזור קמרובו.
הַכרָזָה:האביב מגיע, נחלים ממלמלים, ציפורים שרות את שיריהן הקולניים, השמש מחממת אותנו בחום שלה, הכי יפה חופשת האביבבמרץ 8. אני מזמין אותך לעבוד איתנו מ נייר גליעם ילדים גדולים יותר. עבודה מסוג זה תעניין מורים מקבוצות מבוגרות. הזרים יכולים לשמש כמתנה לאמא או לסבתא, או לקישוט חדר קבלת הפנים לחג.
יַעַד:שלב ילדים בהכנת זרי פרחים ומתנות לחג לאמהות.
משימות: חינוכי:למדו את הילדים לעבוד עם תבניות, לחזק טכניקות לעבודה עם מספריים.
חינוכי:לפתח את היכולת להלחין קומפוזיציה, תשומת לב, דמיון ופנטזיה, יכולות יצירתיות.
חינוכי:לטפח ניקיון ואהבה למשפחה ולחברים.
חומרים:
- נייר גלי
- תבניות של אגרטלים, פרחים
- מספריים
- דבק
- טוש שחור
- מהדק
- סרט
- מזל טוב
קרטון צבעוני.

התקדמות:

המורה שואל חידה:
קורא ספרים לפני השינה
והוא תמיד מבין הכל,
גם אם אני עקשן
אני יודע, הוא אוהב אותי... (אמא).
מְחַנֵך:חבר'ה, איזה חג חוגגת כל המדינה בחודש הראשון של האביב? כן, את צודקת, זה יום האישה הבינלאומי - 8 במרץ. ביום זה נהוג לברך את כל האמהות, הסבתות והבנות הנפלאות שלנו. תראה, יש לי לב קסום, בוא נעמוד במעגל ונשחק משחק.
משחק דידקטי "תעביר את הלב שלך, כלום מתוקשִׂיחָה"
מטרה: ללמד ילדים לתת שם לשמות תואר, לפתח את הדיבור של הילדים בעל פה ולהעשיר את אוצר המילים שלהם.
ילדים מעבירים את הלב ואומרים מילים שמתארות את אמם. (חביב, מלא חיבה, מתוק, עדין, יפה, חכם, מגניב, נפלא ואחרים).
מְחַנֵך:הם כותבים שירים על אמהות וסבתות, שרים שירים, והילדים שלנו הכינו פתגמים ואמרות.
פתגמים ואמרות על אמא. (ילדים קוראים).
1 כשהשמש חמה, כשאמא טובה.
2 לבה של אמא מתחמם טוב יותר מהשמש.
3 הציפור שמחה באביב, והתינוק שמח באמא.
4 אמא מאכילה את ילדיה כמו ארץ האנשים.
5 בלי אמא, יקירתי והפרחים פורחים ללא צבע.
6 יש הרבה קרובי משפחה, אבל אמא היקרה מכולם.
משחק דידקטי "אמהות ותינוקות"
יַעַד:למדו את הילדים לתת שמות לבעלי חיים בצורה נכונה, להטמיע אהבה למשפחה ולחברים שלהם ולפתח חשיבה הגיונית.
מְחַנֵך:חבר'ה, לכל תינוק יש אמא, בואו נזכור איך קוראים לאמהות של חיות, אני אקרא לילדים, ואתם תקראו להם אמהות, למשל, גור דובים, ואמא דובה.
ארנבת קטנה
גור זאב
עז תינוק
סייח סוס
גוסלינג - אווז
עוף
שועל קטן - שועל.
מְחַנֵך:חברים, אתם אוהבים לעזור לאמהות שלכם? אז נבדוק את זה עכשיו.
Fizminutka: "ביחד אנחנו עוזרים לאמא"
ביחד אנחנו עוזרים לאמא -
אנו מנגבים אבק בכל מקום (תנועות מעגליות של ידיים).
עכשיו אנחנו מכבסים בגדים (חקה כביסה)
לשטוף ולסחוט.
טאטוא הכל מסביב (מתכופף קדימה ומסביב לעצמך)
ולרוץ לחלב (ריצה במקום)
אנחנו פוגשים את אמא בערב,
אנחנו פותחים את הדלתות לרווחה,
אנחנו מחבקים את אמא בחוזקה (חיקוי של חיבוק).
התקדמות:
מְחַנֵך:חברים, כדי לברך את אמא שלכם בחג, נכין זר פרחים.
1 בעזרת התבנית, הילדים גזרו אגרטל ופרחים מידה גדולהופרחים מידה קטנה. כדי לעבוד, אנחנו צריכים 5 פרחים, כל פרח מורכב מ-4 גדולים, ובאמצע של 2 פרחים קטנים, אנחנו מחברים את כל הפרחים עם מהדק.



2 השתמש בטוש שחור כדי לצייר באמצע, הדביקו את הפרחים על האגרטל והצמידו סרט.


3 ג צד הפוךבואו נדביק ברכות.


4 אגרטל הפרחים שלנו לאמא מוכן!




מְחַנֵך:המתנות שלנו מוכנות, כדי לברך את אמך, נלמד את השיר הזה שתוכל לתת לאמא שלך יחד עם זר פרחים.
מזל טוב אמא
חופשת האביב
אני מאחל לה אושר, שלום, טוב לב,
אתה חי, יקירי, הרבה מאוד שנים,
אתה שמש השמש שלי, אין אדם טוב יותר!

תקציר של עיצוב GCD (אוריגמי) ב קבוצת הכנהעל הנושא: "חידות של ORIGAMIC"

ליובימובה נטליה ולדימירובנה, מורה של MKDOU גן ילדים סוג משולבמס' 20 "רוזינקה", אומוטנינסק, אזור קירוב.
תיאור:
באופן ישיר - פעילויות חינוכיותמיועד לילדים בגילאי 6-7. במהלך השיעור הילדים ממשיכים להכיר את טכניקת האוריגמי ולגבש ידע על מקצועות. החומר יהיה שימושי למחנכים ולמורים לחינוך נוסף.
יַעַד:
היווצרות יְצִירָתִיוּתבילדים בגיל הגן המבוגר יותר.
משימות:
1. הכליל רעיונות לגבי מקצועות, איחוד מיומנויות ויכולות ליצור מלאכות באמצעות טכניקת האוריגמי, באמצעות צורה בסיסית"נחש קסם"
2. ליצור תנאים להתפתחות דמיון יצירתי, זיכרון, תשומת לב, ביטחון עצמי, חשיבה בונה.
3. לטפח יחס מכבד לעבודה של מבוגרים, את הרצון לעשות את העבודה בזהירות ולהביא את התחלת העבודה עד הסוף.
ציוד וחומרים: 2 ריבועים 14*14 צבעים שונים לכל ילד, מברשות, דבק, שעוונית, גיליון אלבום, נייר צבעוני, מפיות, תמונה של הילד לכל ילד, מחשב נייד או לוח אינטראקטיבי להצגת המצגת, "אוריגמצ'יק" - ריבוע נייר עשוי מקרטון, קופסה נפלאה, כלים - מצקת, מברשת, מצביע, מזרק, כינור, סט בנייה, מסרק; איורים המתארים טבח, בנאי, מוזיקאי, מספרה, רופא, מורה.
עבודה מקדימה: משחק דידקטי"מי עושה מה?", מנחש חידות על מקצועות, מסתכל באלבום "מקצועות".
התקדמות הפעילויות:
מְחַנֵך:
ילדים, היום בא לבקר אותנו "אוריגמצ'יק" (כיכר קסם).
הוא הביא קופסה נפלאה. ובקופסה יש חידות. בואו ננחש למה מיועדים הפריטים האלה.
(ילדים מזהים חפצים (כלים) במגע ונושאים חפץ זה למקצוע הרצוי. תמונות של מקצועות תלויות ברחבי הקבוצה).
למי אתה חושב שהם מיועדים?
תשובות הילדים:
לאנשים בעלי מקצועות שונים.
מְחַנֵך:
איזה מקצועות אתה מכיר?
תשובות הילדים:
טבח, בנאי, מספרה, רופא, מורה ואחרים.
מְחַנֵך:
מה עושים אנשים במקצועות האלה? (מציג את המצגת "מקצועות שונים")
על המסך מוקרנת תמונה של מקצוע, והילדים שמות את פעולותיו המקצועיות.
תשובות הילדים:
מבשלים - מבשלים מרק, מכינים קציצות, חותכים כרוב, מטגנים פנקייק ועוד.
לבנים בונה בתים... (ילדים עונים על כל שקופית)
שיעור חינוך גופני "מקצועות"
שיחקנו במקצוע (הליכה במקום)
בן רגע הפכנו לטייסים! (זרועות ישרות לצדדים)
טסנו במטוס (מסביב עצמנו)
ופתאום הם הפכו לנהגים! (הולך במקום)
ההגה עכשיו בידיים שלנו (ידיים לפנינו, "מחזיקים את ההגה")
אנחנו הולכים מהר, פשוט מעולה! (רוץ סביב עצמך עם ההגה)
ועכשיו אנחנו באתר בנייה (צועדים במקום)
אנחנו מניחים את הלבנים בצורה שווה. (ידיים לפניך כפופות במרפקים)
אחת - לבנה ושתיים, ושלושה (מרימים ידיים למעלה)
אנחנו בונים בית, תראו! (להצטרף לזרועות ישרות מעל הראש)
נגמר המשחק
הגיע הזמן שניקח את הכיסאות שלנו.
מְחַנֵך:
מה אנשים צריכים כדי להפוך את העבודה שלהם לנוחה יותר?
תשובות הילדים:
לבוש מיוחד.
מְחַנֵך:
כל אדם להופיע פעולות מקצועיותיש צורך במדים מיוחדים כדי להגן עליו מפני סכנה, כדי שיהיה נוח ונוח לעבודה.
מְחַנֵך:
מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? "אוריגמצ'יק" מזמינה אותך לנסות להפוך למי שאתה רוצה להיות. עכשיו הוא יעזור לנו לעשות אומנות למקצועות האלה. מה לדעתך השמות של עבודות יד העשויות מנייר?
תשובות הילדים:
אוריגמי.
מְחַנֵך:
ל"אוריגמצ'יק" יש ריבועים בצבעים שונים בקופסה נפלאה. למה?
תשובות הילדים:
כי הבגדים המיוחדים של כל המקצועות הם בצבעים שונים.
מְחַנֵך:
בחרו מי רוצה להיות מי וקחו את הריבועים צבע רצוימהקופסה.
אנחנו צריכים להכין ז'קט ומכנסיים מריבועים, להדביק אותם על יריעת נוף, להדביק תמונה ו הכלים הדרושיםלמקצוע הזה.
עכשיו "Origamchik" יראה לך איך לעשות ז'קט, ואתה תעשה את המכנסיים בעצמך. בואו נזכור את הכללים של "אוריגמצ'יק", בלעדיהם עשויות המלאכות לא להסתדר.
תשובות הילדים:
בצעו את העבודה על השולחן, גהצו היטב את הקפלים כך שהפינות והצדדים יתאימו, בצעו את כל הפעולות בזו אחר זו.
מְחַנֵך:
אנחנו מקפלים את כל פינות הריבוע לכיוון המרכז והופכים אותו, שוב את כל הפינות לכיוון המרכז, הופכים אותו שוב וחוזרים על כך שוב. בואו נהפוך את חלקי הצד לצדדים, נקבל שרוולים, וננמיך את החצי העליון למטה - נקבל ז'קט (ילדים עושים כפי שמוצג יחד עם המורה).



ילדים משלימים באופן עצמאי מלאכות נבחרות למקצועותיהם.
כל המקצועות נפלאים.
כל המקצועות חשובים.
אנחנו יודעים שהידיים שלנו
המולדת תצטרך אותם!


כל הכבוד! איזה מקצועות מעניינים התברר שהם! (ילדים מדברים על המקצוע שלהם). מה הוא הפך להיות? למה? מה חדש למדת? מה הכי אהבת?
בסוף השיעור תמונה למזכרת.
סִפְרוּת:
1. פעילויות התפתחותיות לילדים בני 5-6, בעריכת A. A. Paramonova, מוסקבה; OLMA Media Group 2007

הוכנה על ידי מורה מהקטגוריה הראשונה, אלנה ויאצ'סלבובנה ורנצובה.
נושא: "צריפים לבעלי חיים".
מטרה: פיתוח חשיבה מרחבית. ליצור הבנה של הילדים את המבנה בית עץ. חזקו את יכולת קיפול הנייר לפי תבנית. למד להראות ביטחון ולהעריך את הפעולות שלך.
משימות: בניית בתים מגפרורים ומנייר צבעוני על מטוס לפי תבנית נתונה.
חומר: קרטון ונייר צבעוניים, גפרורים, דבק ומספריים.
עבודה מקדימה: קריאת האגדה "שלושת החזירים הקטנים", צפייה באיורי בתים, קיפול בתים באמצעות מקלות ספירה ו נייר צבעוני.
התקדמות:
מחנך: קורא קטע מהאגדה "שלושת החזירים הקטנים"
פעם היו שלושה חזירים קטנים בעולם. שלושה אחים. כולם באותו גובה, עגולים, ורודים, עם אותם זנבות עליזים. אפילו שמותיהם היו דומים. שמות החזרזירים היו ניף-ניף, נוף-נוף ונף-נאף. כל הקיץ נפלו החזרזירים בדשא הירוק, התחממו בשמש והתחממו בשלוליות. אבל אז הגיע הסתיו.
"הגיע הזמן שנחשוב על החורף", אמר פעם נאף-נאף לאחיו כשהתעורר מוקדם בבוקר. - אני רועד כולי מהקור. בואו נבנה בית ונבלה את החורף ביחד תחת קורת גג אחת חמה.
אבל אחיו לא רצו לקחת את העבודה.
- זה יהיה בזמן! החורף עדיין רחוק. "אנחנו נטייל," אמר ניף-ניף והסתלט מעל ראשו.
"במידת הצורך אבנה לעצמי בית," אמרה נוף-נוף ונשכבה בשלולית.
"גם אני," הוסיפה ניף-ניף.
- ובכן, כרצונך. אז אני אבנה לבד את הבית שלי", אמר נפ-נאף.
מחנך: חבר'ה, אתם זוכרים מה קרה לגיבורי האגדה הזו?
ילדים: ענו על השאלה.
מחנך: האם אתה חושב שזה טוב להיות עצלן?
ילדים: לא.
מחנך: בואו נבנה בתים!
ילדים: מסכימים בקלות.
מחנך: ממה עשויים בתים?
ילדים: מלבנים, קש, חימר, בולי עץ.
מחנך: מאיזה חומר לדעתך נוכל לבנות בתים בקבוצה שלנו?
ילדים: מקוביות, ערכות בנייה, נייר, מקלות ספירה.
מחנך: איזה חברים נהדרים, כמה דברים אתה כבר יכול לעשות? והיום, נבנה בתים מגפרורים. איזה סוג של בתים אנחנו מקבלים?
ילדים: יפה, מעץ!
מחנכת: משבחת את הילדים על כושר ההמצאה ומראה כיצד הם יכולים לבנות קיר של בית וחלון מגפרורים, ואת גג הבית מנייר צבעוני.
ילדים: צפו היטב וזכרו.
מחנך: תלו את התרשים ומלאכות הבית על הלוח.
מחנך: לפני שאתה מתחיל לעבוד, אתה צריך למתוח את האצבעות.
משחק אצבעות: "בונים בית".
דפיקה - דופקים בפטיש, דופקים באגרופים אחד על השני
אני בונה, אני בונה בית חדש. כפות הידיים מכוונות בזווית, קצות האצבעות נוגעות (בית)
זה יהיה גדול, כמו אשוח, חבר את אצבעות שתי הידיים והראה את החלון; סובב את כפות הידיים שלך אליך, האצבעות האמצעיות נוגעות זו בזו,
יהיו חלונות, תהיה דלת. אגודליםלמעלה (דלת)
אני אשים בו את כולם: כפות ידיים יחד, אגודלים למעלה כמו אוזניים
עכבר, ארנב, שועל. אינדקס ו אצבע אמצעיתלהראות אוזניים (ארנבת) דקל על הצלע, אֲגוּדָללמעלה, מדד כפוף (שועל)
מחנך: עכשיו אתה יכול לבחור בעצמך החומר הנדרשולהתחיל לעבוד.
ילדים: בחרו חתיכות קרטון צבעוני ונייר צבעוני. המלווים פורסים דבק ומברשות לפי מספר הילדים.
מחנכת: עוזרת לילדים ומחלקת שתי קופסאות גפרורים לבניית בית.
ילדים: הם מתחילים לבנות בתים.
מחנך: מתבונן בפעולות הילדים ומייעץ למי שצריך עזרה.
כשהילדים מתעייפים, אתה יכול לשחק משחק פעיל.
חינוך גופני דקה "ציפורים"
הציפורים יושבות בקן ומסתכלות החוצה.
הם רוצים לצאת לטיול וכולם עפים בשקט.
ילדים רצים על בהונותיהם, מנפנפים בזרועותיהם כמו ציפורים. ראשית, הם רצים סביב מעגל קטן סביב השולחן שלהם, אחר כך מעגל גדול ומתיישבים במקומותיהם כדי להמשיך לבנות.
בתום השיעור ילדים פורסים את מלאכתם לייבוש, בוחנים את הבתים ובוחרים את הבתים השווים והמסודרים ביותר.
מחנך: משבח את החבר'ה על העבודה שנעשתה!
כל מלאכות הילדים מוצגות בתערוכה להורים.

ספרות בשימוש: הסיפור "שלושת החזירים הקטנים" בתרגום מיכלקוב.
שיעור חינוך גופני של ל. פיטרסון ונ. חולין.
משחקי אצבעותלילדים מעל גיל 3 "ONCE WAS A BABY".

אולגה פטרוכינה

P/s תן לילדים ידע על ענפי הצבא, על מגיני המולדת.

למד לעשות מלאכת יד נייר מבוסס קונוסים. הדביקו את המלאכה בצורה נכונה ובזהירות.

לטפח אהבה וכבוד ל צבא ילידים. הרצון להיות אמיץ וחזק.

חוֹמֶר: חצי עיגול קרטון, לבן ושחור עיתון צורה מלבנית , פסים של כחול ו חום, דבק PVA, מברשת, מספריים.

עבודה מקדימה: סקירת מצגות עם סניפים של הצבא, ציוד צבאי, ארגון ב קְבוּצָהתערוכות מ ציוד צבאי, כיסויי ראש צבאיים. מסתכל על אלבומים "צבא הילידים שלנו"

מהלך \ לזוז \ לעבור: חבר'ה, איזה חג יחגגו בני ארצנו בקרוב? למה נקרא החג "יום מגן המולדת"? ביום זה אנו מברכים את כל אבותינו, הסבים, אלה ששירתו ונתנו את חובם למולדת. חבר'ה, השטחים הפתוחים שלנו בארצנו מוגנים ביבשה, באוויר ובמים. תראה את התמונות שיש לנו תלויות בהן קְבוּצָה. ומי שומר על הגבול שלנו ימים? כן זה מלחים. איפה הם משרתים? ממש על הים. זה מקצוע כזה צבאי.

על התורן דגל הטריקולור שלנו,

עומד על הסיפון מלח.

והוא יודע את זה ימים של המדינה,

גבולות האוקיינוס

חייב להיות גם יום וגם לילה

תחת משמר ערני!

איבנובה נ

ב. אני מציע לך לעשות מלחים מנייר.

המורה מראה דוגמה מלח, מסתכל על מה שהוא לובש מלח. הוא לובש אפוד. מכנסיים, כובע.

ראשית, אנו מחברים את חצי העיגול יחד, אנו מקבלים קונוס, אנו מתקנים את מקום ההדבקה, זה הגוף.

אנחנו לוקחים ריבוע, חותכים את הפינות, מקבלים עיגול ומדביקים אותו על קונוס, זה הראש.

שמים כובע על הראש, חותכים אותו מרצועה רחבה וארוכה, חותכים גם את הפינות, מדביקים עליו פסים שחורים - אלה סרטים ומדביקים אותו לראש.

קחו מלבן שחור, קפלו אותו לשניים, חתכו את הפינה ופתחו אותו ליצירת מכנסיים. הדביקו אותם לגוף.

אנחנו מכינים אפוד מפסים כחולים ארוכים ומכסים את החרוט בפסים.

לאחר מכן אנו מדביקים את הפרטים של העיניים, הפה והאף.

כך יצא שלנו יפה מלחים. ועכשיו נשלח אותם לשרת, כדי להגן על מרחבי הילידים של מולדתנו.

פרסומים בנושא:

הכי קסום ו חג נפלא שנה חדשה, גם אני והחבר'ה לא עמדנו מהצד וברצוננו להציג לתשומת לבכם את שלנו.

סיכום שיעור בבניית נייר לילדי קבוצת המכינה "ביער החורפי" (עבודת צוות)"IN יער חורףמטרות: 1. ללמד ילדים להפוך את הצורה הבסיסית ל מלאכות שונות, לפתח שונות של חשיבה. 2. המשך.

הערות שיעור על עיצוב נייר עבור קבוצה בכירהמחנכת: Mamedova V.L. נושא: "מחברת" מטרה: גיבוש הידע של הילדים.

סיכום שיעור בבניית נייר בקבוצת ההכנה "בואו נאכיל את הציפורים בחורף"סיכום שיעור בבניית נייר בקבוצת ההכנה "בואו נאכיל את הציפורים בחורף" מטרות: לחזק את יכולתם של ילדים לקפל ריבוע.

תקציר שיעור בבניית נייר בקבוצת ההכנה "להאכיל את הציפורים בחורף" הכנה: מריה ולדימירובנה קליסקינה.

סיכום שיעור בעיצוב נייר בקבוצת המכינה. נושא: "גור".סיכום שיעור בעיצוב נייר בקבוצת המכינה. נושא: "גור". מחנכת: נטליה מיכאילובנה פיטלינה מטרה:.