Заняття з психології у другій молодшій групі. Заняття педагога-психолога із соціалізації у другій молодшій групі «Чарівні слова». Вправа «М'ячик у повітрі»

Конспект інтегрованого заняття у молодшій групі
«Пташка прилетіла, на ручки до нас сіла!»


Ціль:навчання навичок взаємодії з однолітками за допомогою ігрових вправ.

Завдання:
-розвиток психологічних процесів: пам'яті, уваги, розвиток мислення;
- розвиток комунікативних навичок
-Розвиток дрібної моторики рук.

Стимульний матеріал:стільці за кількістю дітей, іграшка «Пташка», м'ячик, картинки з тваринами 5-7 шт.

Хід проведення.

З знайомство. Вправа «Пташка».Педагог-психолог:«Добрий день хлопці! Я рада вас тут бачити. У мене на руках сидить чудова пташка, відкривайте свої долоні, вона до вас на них сідатиме. До кого вона сяде, той має назвати своє ім'я і сказати, який у нього настрій сьогодні: радісний, сумний, сумний, веселий тощо».

Вправа «Подаруємо настрій».Педагог-психолог:«Хлопці, а якщо у когось із ваших друзів сумний настрій, нам звичайно треба втішити такого друга. Давайте придумаємо якісь слова треба сказати другові, щоб у нього покращився настрій». Хлопці вигадують втішні слова, педагог-психолог допомагає їм у цьому.

Вправа «Запам'ятай тварин».Педагог-психолог:"Погляньте будь ласка хлопці на картинки, тут зображені різні тварини, всього їх 5-7. Давайте спробуємо їх запам'ятати". Діти протягом 30 секунд дивляться на картинки, потім педагог-психолог просить їх заплющити очі, тим часом прибирає 1 картинку, і просить дітей згадати який бракує.» Поступово педагог-психолог прибирає всі іграшки, доки не залишиться одна.

Вправа «Знайдемо круглі предмети».Ціль: розвиток уваги. Педагог-психолог:«Хлопці, давайте знайдемо в кімнаті предмети круглої форми? Хто знайде, той нехай підніме руку.

Вправа "Овочі фрукти". Мета: розвиток мислення.

Педагог-психолог: «Хлопці, подивіться якісь у мене картинки. Давайте розділимо на 2 групи ці картинки. Овочі складемо в один бік, а фрукти в інший.

Вправа «М'ячик». Ціль: рефлексія. Педагог-психолог
: « Хлопці, дивіться який у мене гарний м'ячик До кого він прийде, той повинен сказати, що йому сьогодні сподобалося і не сподобалося на нашому занятті».

Також цікавий матеріал педагога-психолога у молодшій групі:

Вправа "Пальчики-зайчики".Ціль: рефлексія.
Пальці наші, пальчики (постукування пальцями по столу),

Ви зовсім як зайчики (пальчики біжать по коліна або столом).

Швидкі та спритні (згинання та розгинання пальців),

Побіжимо до капусти ми (пальчики біжать по коліна або столом).

Прощання.Педагог-психолог читає вірш:
«На цьому заняття наше закінчилося,
Хотілося б частіше вас бачити в гостях,
І дуже хочу, щоб добре слово
Найчастіше звучало у вас на устах».
Педагог-психолог просить дітей стати в коло і сказати хором «До швидкої зустрічі!»

Галина Анопрікова

Конспект ігрового заняттядля дітей другого року життя

Цілі:

1. Розвиток комунікативних навичок (Вчити встановлювати контакт один одним, діяти узгоджено);

2. Зняття емоційної та м'язової напруги;

3. Розвивати мислення, дрібну та загальну моторику

4. Розвиток зорового сприйняття, мови та уяви;

5. Вміння узгоджувати свої дії з ритмом та текстом вірша.

6. Формувати стійкі уявлення про величину, форму, колір, кількість.

Устаткування:

Великий червоний та синій м'ячі та маленькі червоні та сині м'ячі;

М'ячі малі для кожної дитини;

Чудовий мішечок, наповнений різними м'ячами

Аудіозаписи спокійної музики та ритмічної плавної мелодії;

Листи паперу та кольорові олівці

Хід заняття:

Вітання «Руки нагору ми піднімаємо»

Руки вгору ми піднімаємо,

А потім їх опускаємо.

А потім їх розведемо

І до себе скоріше притиснемо.

Бавовна раз, ще раз,

Ми поплескаємо зараз.

А тепер швидше, швидше

Топай, тупай веселіше!

Психологпоказує дітей великий червоний м'яч і маленький синій м'яч.

Діти розглядають м'ячі.

Задаються питання дітям:

Чим відрізняються м'ячі?

Які м'ячі за кольором?

Які м'ячі формою?

Психологпропонує дітям стати в коло, взятися за руки та зобразити спочатку великий, а потім маленький м'яч.

Діти виконують завдання.

Психолог: Хлопці, м'ячі хочуть з вами пограти

Гра «По м'ячу долонькою б'ємо»

По м'ячу долонею б'ємо

Дружно, весело вдвох

М'ячик - м'ячик, мій друже

Дзвінкий, дзвінкий, дзвінкий бік

По м'ячу долонею б'ємо

Дружно, весело вдвох

Дитина стоїть перед дорослим. Наспівуючи пісеньку, допомагаємо ритмічно «бити долонькою»по м'ячику.

Психологпропонує дітям відпочити після гри.

Діти лягають на килим і заплющують очі. Вмикається спокійна музика.

Психолог каже: м'ячики відпочивають, а по кімнаті літає вітерець і торкається них.

Психологчарівною паличкою торкається дитині до ручки, до животика, до ніжки і т. п. Розплющивши очі, діти повинні показати і назвати частини тіла, до яких торкалася чарівна паличка.

Психологпропонує дітям намалювати м'ячики у повітрі.

Діти слідом за психологоммалюють у повітрі спіраль поперемінно правою та лівою рукою, а потім на долоні вказівним пальцем.

Психолог: Хлопці, подивіться у мене в руках мішечок, там лежать м'ячики Ви повинні, не заглядаючи в мішечок, знайти м'яч, який я назву.

Психологвикликає по черзі та дає завдання. «Дістати хворий м'яч», «Дістати маленький м'яч».

Психологроздає аркуші паперу з боку звернено червоні і сині м'ячі і олівці. І пропонує зафарбувати червоні та сині м'ячі.

В кінці заняття діти згадуютьякі ігри проводилися на заняття, і кажуть, що їм найбільше сподобалося.

Психологхвалить дітей за роботу і прощається з усіма дітьми до наступного заняття.

До побачення.

Публікації на тему:

Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад №193 «Дитячий садок загальнорозвиваючого виду» Підготувала та провела: Музичний.

Мета: продовжувати вчити дітей пізнавати знайомі предмети (іграшки, групувати їх, позначаючи одним словом; називати основні ознаки).

Конспект заняття з психології
у першій молодшій групі
«У гостях у зайчика»

Склала: педагог-психолог Горохова С.А.
Муніципальний автономний дошкільний навчальний заклад центр розвитку дитини – дитячий садок № 309
Жовтневого району міського округу м.Уфа Республіки Башкортостан

У гостях у зайчика.
Цілі: створення емоційно комфортної атмосфери у групі, розвиток координації рухів, моторики рук, сприйняття, уваги, уяви, закріплення знань про основні кольори.
Завдання:
Розвивати саморегуляцію вихованців через прослуховування музичних творів.
Формування позитивного емоційного настрою, згуртування групи дітей.

Матеріали: паровозик, іграшковий заєць, бантики різних кольорів (вузькі атласні стрічки), свисток.

Хід заняття

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні разом із паровозиком ми поїдемо в гості. Вгадаймо, до кого ми сьогодні поїдемо в гості.
Взимку – білий,
Влітку – сірий,
Стрибає вправно,
Любить морквину.
- Звичайно, це зайчик, зайчик - побігайчик. Поїдемо до нього у гості? Тоді швидше вагонами і в дорогу. Ту-ту!
Гра «Паровозик»
Мета: вчити дитину відгукуватися своє ім'я, запам'ятовувати імена однолітків, діяти за показом і словесної інструкції.
Хід гри: дорослий пояснює дітям, що зараз вони гратимуть у паровозик. Головним паровозом буде сам дорослий, а вагончики будуть діти. Він почергово кличе до себе дітей, емоційно коментуючи те, що відбувається: Я буду паровозом, а ви вагончиками. Петю, йди до мене, ставай за мною, тримай мене за пояс, ось так. Тепер Ваня йди сюди, встань за Петею, тримай його за пояс (зроби руки так, як Петя) тощо. Після того як усі діти вишикувалися, «поїзд» вирушає в дорогу. Дорослий, імітуючи рух паровоза «Чух-чух, у-у-у!», спонукає дітей повторити їх.
У міру освоєння гри кількість дітей, які беруть участь у ній, може бути збільшено.

Хлопці, подивіться до якогось пухнастого, гарного зайчика ми приїхали в гості. Давайте з ним пограємось. Покажіть мені, як виглядає кролик, які в нього вушка. А як вушка ворушаться.
Вуха довгі у зайчика,
Пальчики у кулачок. Виставити верх вказівний та середній пальці. Ними ворушить убік і вперед.

З кущів вони стирчать.

Він і стрибає, і скаче,

Звеселяє інших зайчат.

Хлопці, давайте уявімо, що ми самі перетворилися на зайчиків. Пограємо, як зайчики.
Зайчик сіренький сидить
Присісти навпочіпки.

І вухами ворушить.
Зробити «вушка» з долонь і ворушити ними.

Зайчику холодно сидіти -
Обійняти руками плечі.

Треба погріти лапочки.
Потерти долоні.

Раз два три чотири п'ять,
Поплескати в долоні.

Зайчик холодно стояти.
Встати.

Потрібно зайчику поскакати.
Пострибати.

Хтось зайчика налякав -
Присісти, закрити голову руками.

Зайчик – стриб – і втік.
Побігти.

Хлопці, скажіть, а які вушка у зайчика? (Довгі, пухнасті) А лапки? (Короткі) Скільки їх? (чотири) Який у нього хвостик? (коротке, маленьке, кругле) Скільки у нього очей? (два) Зайчик наш любить переодягатися, у нього навіть є бантики різних кольорів. Давайте підберемо нашому зайчику подарунки – гостинці. Пошукайте навколо предмети такого ж кольору, як і бантики біля зайчика. Молодець, Микита, стільки предметів червоного кольору знайшов, це і штора, і м'ячик, і книжка. А хто ще що знайде? А зараз шукаємо жовті предмети.
- Хлопці, пригадаймо, що ми сьогодні з вами робили? Що вам сподобалось? Що не сподобалось? Чим хотілося б зайнятися наступного разу? Дякую. Сьогодні ми з вами ходили в гості до зайчика. Ми багато грали, шукали предмети різних кольорів, навіть на зайчиків перетворювалися. А тепер нам час додому, до дитячого садка. Швидше робимо паровозик та поїхали. Ту-ту! До побачення, хлопці. До нової зустрічі.

Список літератури

Зюзюкова М., Сисоєва О. Ось як нам добре! Конспекти занять із дітьми раннього віку // Дошкільне виховання. - 2005. - №10. - С. 36-38.
Роньжина О.С. Заняття психолога з дітьми 2-4 років у період адаптації до дошкільного закладу. - М.: Книголюб, 2003. - 72 с.
Цвинтарний В.В. Граємо пальчиками - розвиваємо мовлення - М.: ЗАТ Вид-во Центрполіграф, 2003. - 32 с.

eђЗаголовок 115


Додані файли

Конспекти занять педагога-психолога у молодшій групі (3–4 роки).

Програма розвитку соціально-особистісної сфери дитини-дошкільника

"Я можу! Я знаю! Я буду!"

Освітня сфера, в якій програма може бути використана: «Соціалізація», інтегрування з областями «Комунікація», «Здоров'я», «Безпека», «Пізнання».

Мета цієї програми – формування в дітей дбайливого ставлення до свого здоров'я, підвищення соціально-психологічної культури дитини, підвищення соціально-психологічної компетенції її батьків.

Систематична робота з даної програмі дозволяє дитині легше адаптуватися групи однолітків, сприяє підвищенню самооцінки, зниження тривожності, появі згуртованості у дитячому колективі, знайомить з навичками саморегуляції.

На заняттях, що проводяться за програмою, діти знайомляться зі своїм організмом, отримують цілісне уявлення про здоров'я та способи його збереження, дізнаються про емоційне життя людини, навчаються керувати своїми емоціями, отримують інформацію про бажання інших дітей та дорослих, навчаються повідомляти про свої переживання.

Проведення занять протягом усього дошкільного періоду сприяє розвитку почуття симпатії по відношенню до однолітків; розвитку здатності розуміти та цінувати індивідуальність інших дітей, розвитку почуття емпатії, уміння взаємодіяти між собою в ігровій, трудовій, навчальній та ін.

За допомогою цієї програми ми хочемо ввести дитину в складний світ людських взаємин зі сформованим дбайливим ставленням до свого здоров'я.

Заняття 1

Тема"Давайте познайомимось"

Ціль:сприяти згуртуванню колективу, розкріпачення та розкриття дітей.

Завдання:

– познайомити дітей із новою формою заняття;

- Вчити дітей називати своє ім'я;

- Вчити дітей взаємодіяти один з одним.

Хід заняття.Вихователь запрошує хлопців на килим та розповідає про те, що на заняттях вони сидітимуть у колі, щоб усіх було добре видно та чути. На заняття приходить Зайченя (або інша іграшка) зі своїм маленьким другом (менша іграшка) або приносить невеликий м'ячик.

Вправа «Назви своє ім'я»

Зайченя називає своє ім'я і передає іграшку або м'ячик дитині і просить його назвати своє ім'я, так, по колу, діти називають свої імена. Вихователь звертає увагу на те, що говорить лише той, хто має іграшку чи м'ячик.

Гра-імітація «Ми мавпочки»

Вихователь запрошує двох дітей (за бажанням) вийти у коло. Одному з них пропонується показати якийсь рух, а інша дитина має повторити, далі повторює вся група. Якщо діти не виходять у коло, перший рух показує Зайченя.

Вправа «Масаж»

Діти встають на підлогу по колу, і вихователь починає робити масаж дитині, що стоїть перед нею, і просить дітей робити такий самий масаж своїм сусідам (постукування пальчиками по спині – «дощ», погладжування долонями – «Повіяв вітерець» і т. д.) .

Підсумок заняття:вихователь каже, що сьогодні на занятті діти познайомилися один з одним та навчилися новим правилам (каже той, у кого іграшка, діти сидять по колу).

Заняття 2

Тема"Хто я?"

Ціль:формування знань про відмінності хлопчиків та дівчаток.

Завдання:

- сприяти усвідомленню дитиною себе;

- Виховувати інтерес до власної особистості.

Хід заняття.Вихователь показує дітям Зайченя. Малята впізнають його, радіють. Зайченя говорить дітям про те, що він хоче з'ясувати знання дітей про себе. Хто вони – хлопчики чи дівчатка, скільки їм років?

Діагностична вправа «Розкажи про себе»

Діти розповідають про себе. Результати цієї вправи дають вихователю інформацію у тому, що знають себе.

Підсумкова вправа «Поміняються місцями ті, хто…»

Проводиться у колі. Кожна фраза починається зі слів «Зміняються місцями ті, хто…» Далі перераховуються ознаки в одязі, зачісці, іграх, які традиційно ставляться до дівчат або хлопчиків.

Ми сьогодні з вами вчилися розрізняти дівчаток та хлопчиків. Дякую тобі, Зайченя, за цікаве заняття.

Заняття 3

Тема«Солодощі»

Ціль:сприяти формуванню відповідальності за своє здоров'я.

Завдання:

– дослідити рівень поінформованості дітей про небажані наслідки вживання солодощів;

- Розвивати навички культури харчування.

Хід заняття.Вихователь запрошує дітей у коло на килим.

Вправа «Зміняться місцями ті, хто…»(Повторення пройденого на минулому занятті).

Вправа «Вгадай, хто покликав»

Дитина виходить у коло, їй зав'язують очі, діти по черзі називають її на ім'я. Дитина має вгадати.

Казка про солодощі

Якось Зайченя побачило коробку. Йому дуже хотілося подивитися, що у цій коробці. Зайченя заглянуло в коробку і побачило там... багато-багато (показує дітям) цукерок і печива. Вони всі були у гарних, яскравих фантиках. Зайченя почало їсти цукерки та печиво і ніяк не могло зупинитися, але раптом йому стало погано…

Чому Зайченя стало погано? Вихователь вислуховує відповіді дітей (об'ївся, захворіли зуби, живіт тощо).

Зайченя вирушило до лісового лікаря, і він йому сказав ...

Як ви вважаєте, що сказав доктор Зайчонку? Вислуховує відповіді дітей. Правильно.

Лікар сказав Зайченку, що солодощів багато їсти не можна. Зайченя каже дітям, що воно більше ніколи не буде їсти так багато солодощів, та й дітям не радить.

Вихователь пропонує пригостити Зайченя іншими продуктами.

Ігрова вправа «Їстівна-ністівна»

Вихователь показує дітям різні картинки. Якщо на зображенні зображено їстівний предмет – діти ляскають у долоні, якщо неїстівний – не ляскають.

Підсумок заняття:Зайченя з вихователем і дітьми підбивають підсумок: солодощів багато їсти не можна, треба вживати різні продукти, але обов'язково корисні.

Заняття 4

Тема«Нам сьогодні весело»

Ціль:сприяти формуванню вміння правильно оцінювати настрій за зовнішніми ознаками.

Завдання:

- Обговорити ситуації, коли людині весело.

Хід заняття.Обговорення картинки з обличчям радісної людини (як діти здогадалися у тому, що людина радіє, ознаки емоційного стану).

Діти зображають радісний вираз обличчя. Приходить Зайченя.

«Казка про веселих гномиків».Зайченя розповідає, що в лісі живуть маленькі чоловічки-гноміки. Вони дуже добрі та веселі і дуже люблять грати у різні ігри.

Гра «Хлопай-стрибай»

Якщо гномик співає «ля-ля-ля», діти аплодують у долоні, а якщо не співає, то стрибають

(Діти виконують рухи).

Гра «Ми ходимо гусяком»

Вихователь показує, як гномики вміють ходити гусяком (п'яточки до шкарпетки). Діти виконують рух.

Гноміки дуже люблять гуляти на галявині, де ростуть дзвіночки. Давайте послухаємо, як дзвенять дзвіночки (нахили голови зі словами «дінь-дінь-дінь»). Дуже весело стало гномів. Давай вони головками крутити вправо-вліво, вправо-вліво. Ось які веселі гномики.

Підсумкова вправа "Коли нам весело".Закріплення та обговорення ситуацій.

Діти за допомогою вихователя називають ситуації, коли їм весело, і мають гарний настрій.

Заняття 5

Тема«Маленькі чистюлі»

Ціль:формування в дітей віком навичок особистої гігієни.

Завдання:

- Сприяти формуванню відповідальності за свою поведінку;

- Розвивати навички особистої гігієни.

Хід заняття.

Рухлива гра «Веселий хоровод»(повторення пройденого матеріалу)

Вихователь встає з дітьми в коло, читає невеликий вірш, супроводжуючи його рухами та жестами. Діти повторюють рухи.

Ніжками затупали,

Пішли по підлозі,

Топ-топ-топ,

Топ-топ-топ.

Скачуть наче зайчики –

Стрибок, стрибок, стрибок

Дівчата й хлопчики.

Стрибок, стрибок, стрибок.

Ходять діти ніжками,

Ніжками-чобітками.

Топ-топ-топ.

Топ-топ-топ.

З'являється Зайченя. Він весь брудний (брудні мордочка, лапки). Зайченя розповідає про те, що з ним трапилося. Він грав зі своїми друзями і весь забруднився. Друзі перестали грати з ним. А що робити, він не знає.

Вихователь пропонує допомогти Зайченя.

Гра «Що для чого потрібно»

Вихователь показує засоби гігієни та запитує, що для чого потрібно. Наприклад: мило – щоб вмиватися, щітка зубна – щоб чистити зуби тощо.

Зайченя вмивається, стає чистим, дякує дітям за допомогу.

Вправа «Чистюлі»

Усі дії вірша діти зображують.

Вранці дітки всі прокинулися,

Потягнулися, посміхнулися,

Зубки чистити ми пішли

Зубки ми почистили,

Личко вмили, стали чистими!

Підсумок заняття:Чисте Зайченя дякує дітям за допомогу і обіцяє, що більше ніколи не ходитиме таким брудним, і хлопці мають бути чистими та охайними.

Заняття 6

Тема«Мені сьогодні сумно»

Ціль:формування вміння правильно оцінювати настрій за зовнішніми ознаками

Завдання:

– познайомити з мімікою, жестами та інтонаціями голосу при емоційному прояві смутку;

- Обговорити ситуації, коли людині сумно.

Хід заняття.Обговорення картинки з обличчям сумної людини (як діти здогадалися у тому, що людина сумує, ознаки емоційного стану).

Діти зображають сумний вираз обличчя. З'являється Зайченя.

Казка про сумний настрій

Зайченя прокинулося рано вранці. Він мав гарний настрій.

Покажіть, який настрій мав Зайченя. Діти показують.

Він збирався піти погуляти зі своїми друзями, але раптом налетів сильний вітер і пішов дощ. Зайченя засмутилося, у нього став сумний настрій.

Покажіть, який настрій став у Зайченя.

Зайченя стало просити у дощу: «Дощик, дощик, вистачить капати, а то я не зможу піти погуляти. У мене поганий настрій". А дощ відповів: «Я зараз полю дерева, квіточки і перестану, і у всіх стане гарний настрій». Незабаром дощ припинився, і Зайченя пішло гуляти. Ось який буває різний настрій.

Етюд на вираження веселого та сумного настрою

Капризуля хлопчик Марк,

Не вгамувати його ніяк.

(Брови опущені вниз, голова трохи нахилена вниз, плечі опущені)

Усміхнеться він на мить

Засяє сонця обличчя.

(Брови підняті, губи зворушені посмішкою, голова трохи відкинута назад, плечі розгорнуті).

Підсумок заняття:вихователь каже дітям, що настрій може бути різним і, якщо настрій сумний, його можна змінити: цікавою грою, читанням веселої книги.

Заняття 7

Тема«Гірка пігулка»

Ціль:формування уявлення про наслідки безконтрольного вживання ліків.

Завдання:

- Сформувати у дітей уявлення про те, що ліки можуть давати лише дорослі;

- Сприяти формуванню відповідальності за своє здоров'я.

Хід заняття.

Вправа «Веселе, сумне ім'я»(закріплення пройденого матеріалу)

Діти стоять у колі, вихователь кидає м'ячик по черзі дітям та просить назвати своє ім'я сумно чи весело.

З'являється Зайченя.

Казка про гірку таблетку

Якось Зайченя залишилося одне вдома. Спочатку він грав із іграшками, потім сів помалювати, але йому стало нудно, і він вирішив подивитися, що знаходиться в коробочці, що стоїть на полиці. Коли він відкрив коробочку, то побачив гарні круглі пігулки. Але Зайченя не знав, що це таблетки, він подумав, що це цукерки. Він вибрав найбільшу червону пігулку і поклав її до рота. Але коли він її розкусив, у роті стало дуже гірко. Зайченя не знало, що робити, і почало плакати. Прийшла мама, дала Зайченя солодкого чаю і пояснила, що ніколи не можна брати таблетки без попиту.

Вправа-інтерв'ю «Як поводитися з пігулками» (діагностичне)

Зайченя питає у дітей:

– Чому в мене в роті стало гірко?

– Чому можна переплутати пігулки з цукерками?

– Хто може дозволити з'їсти пігулку?

Підсумкова вправа: «Масаж»

Щоб не хворіти і не пити гірких ліків, ми разом із Зайчонком зробимо масаж. (Ігровий масаж)

Заняття 8

Тема«Страшилки»

Ціль:виявити наявність чи відсутність страхів у дітей.

Завдання:

– вчити дітей долати страхи;

- Розвивати сміливість.

Хід заняття.З'являється Зайченя. Він дуже наляканий.

Казка про те, чого налякалося Зайченя

Зайченя залишилося одне вдома. Мати затрималася. Надворі стало темно і в кімнаті теж стало темно. Зайченя дуже злякалося. Він сидів у куточку і плакав, доки не повернулася мама.

Вихователь шкодує Зайченя і каже, що багато дітей чогось бояться: хто темряви, хто Баби-Яги, хто лікаря.

Вихователь просить дітей назвати, чого вони найбільше бояться.

Після цього вихователь розповідає дітям та Зайчонку, що багатьох «страшних» речей не треба боятися: якщо боїшся темряви – треба ввімкнути світло; собаки не нападуть, якщо до них не підходити; Баба-Яга живе лише у казках; павуки дуже маленькі, їх просто не треба чіпати.

Наприкінці розмови вихователь читає уривок (за бажанням) із казки «Муха-Цокотуха» або «Тараканище», де герой перемагає лиходія.

Малюнок на тему "Хтось дуже страшний".Вихователь пропонує намалювати когось дуже страшного, а потім розірвати цей малюнок.

Підсумок заняття:вихователь каже дітям, що багато страхів зовсім не страшні, і кожна людина, навіть якщо вона мала, може перемогти свій страх.

Примітка:якщо після заняття виявлено будь-які страхи в дітей віком, подальша робота з подолання страхів за необхідності ведеться психологом дитячого садка.

Заняття 9

Тема«Раз – вушко, два – око, три – носик»

Ціль:навчання дітей здатності зрозуміти та оцінити роль наших «розумних помічників» – вух, очей, носа.

Завдання:

- Познайомити дітей з органами зору, слуху, нюху;

– дати дітям уявлення про роль зору, слуху, нюху.

Хід заняття.З'являється Зайченя. Він приносить із собою картинки, де намальовані вухо, очі, ніс. Разом із дітьми розглядають картинки з питаннями:

– Навіщо потрібні очі?

– Скільки очей у людини?

Дидактична гра «Чого не стало?»

Вихователь розкладає на столі 4-5 різних предметів (овочі, фрукти, іграшки тощо). Просить дітей заплющити очі та прибирає один предмет. Коли діти розплющують очі, вони мають назвати той предмет, який прибрали.

Розглядають картинку із зображенням вуха.

– Навіщо потрібні вуха?

– Скільки у нас вух?

Вправа «Що ти чуєш?»

Вихователь включає плівку із записами різних звуків (спів птахів, дощ, водоспад). Діти відгадують.

– А навіщо нам потрібен ніс?

Розглядають картинку із зображенням носа, діти дають відповіді. "Ніс нам потрібен для того, щоб нюхати квіти, а головне - дихати".

Ось які у нас розумні помічники.

Гра-імітація «Послухай та вгадай»

Вихователь читає вірш, слова супроводжуються рухами.

Дорогою до лісу підемо,

Калюжу повз обійдемо,

Перестрибнемо струмочок.

Подивилися ми ліворуч,

Подивилися ми праворуч.

Подивилися на сонечко.

Подивилися на траву.

Ах, як гарно!

Підсумок заняття:вихователь: сьогодні на занятті ми дізналися про наших «розумних помічників» і зрозуміли, що нам без них не оминути

педагог-психолог МАДОУ №326

м. Єкатеринбурга Свердловської області

Дар'я Брутчикова
Відкрите заняття педагога-психолога у першій молодшій групі «У гостях у Пушистика»

Конспект відкритого заняття у першій молодшій групі.

У гостях у Пушистика.

Ціль: зняття емоційної та м'язової напруги.

Завдання:

1. Створити емоційно-позитивний настрій у групі.

2. Зняти емоційно-м'язову напругу.

3. Сприяти розвитку зорових, тактильних, слухових аналізаторів.

4. Виховувати довіру, доброзичливість по відношенню до однолітків та дорослих.

5. Розвиток уваги, сприйняття, мови, уяви.

6. Розвиток дрібної моторики.

Хід заняття:

Вступна частина.

Хлопці сьогодні Пушистикзапрошує нас до себе в гостіа потрапимо ми до нього чарівний прохід. Подивіться якийсь красивий, блискучий дощ висить. Давайте подивимося на нього, помацаємо і пройдемо крізь нього. (діти проходять крізь дощ, педагог-психолог тим часом одягає іграшку на руку).

Сюрпризний момент

Хлопці, дивіться, хто вас зустрічає (У руках у педагога-психолога м'яка іграшка - Пушистик). Знайомтесь, це Пушистик. Він чекає на нас. До Пушистикуприйшли не лише ви хлопці, а й дорослі. Давайте з ними привітаємось. (Діти вітаються з гостями) .

Основна частина:

Подивіться, як тут гарно, ми опинилися на чарівній галявині. Подивіться, яка вона? Присядьте. Відчуваєте, яка вона м'яка, гарна. Вся усіяна різнокольоровими квітами, листочками. (Діти розглядають килим, на якому зображені квіти, листя). Хлопці давайте сядемо на галявину, і я розповім вам казку про наше ПухнастикуЯк проходить його день, ніж він любить займатися. Ви любите казки? (Відповіді дітей).

Казка: - у нашому садочку «Олімпіке»у чарівній кімнаті живе іграшка. Звати її Пушистик. Він дуже любить свою кімнату, тому в ній цікаво, незвичайно. Можна з ранку до вечора грати у чарівні ігри. Вранці він прокидається та робить зарядку.

Давайте і ми зробимо її разом з Пушистиком.

Гра-вітання: «Я-малюк».

Це очі. Ось ось.

Це вушка. Ось ось.

Це ніс. Це рота.

Там спинка. Тут живіт.

Це ручки. Хлоп, хлоп.

Це ніжки. Топ, Топ.

Ой, втомилися, витримаємо лоба.

Після зарядки Пушистиклюбить милуватися рибкою, яка живе в акваріумі. Давайте і ми помилуємося. Яка рибка плаває? А що має рибка? (відповіді дітей: голова, хвостик, плавці і т. д. Якщо дітям важко відповісти, педагог-психолог допомагає, Розповідає). Хлопці, а що на голові рибка має? (Вічка, рот). А подивіться, які бульбашки піднімаються. (Поки діти милуються рибками, можна включити спокійну музику).

Хлопці, бачите, як здорово у Пушистика. А ще він дуже любить малювати. І він Вас пригашає разом із ним помалювати. Давайте слідом за Пушистикомпройдемо його чарівною доріжкою (Тактильна доріжка)до столів. (Діти йдуть по доріжці, в цей час можна запитати у кожної дитини, на який квадратик він настав, що відчув).

Подивіться, на столах перед вами лежать листочки, на яких намальований акваріум з рибкою, а також бульбашки. Я пропоную вам розфарбувати бульбашки. Ми зараз з Пушистиком вам покажемо, як це зробити. Перед вами стоять розетки з фарбою. А фарбувати ми будемо пальчиком. Покажіть нам пальчики, (А який це пальчик? – правильно, вказівний). Ми з вами акуратно макаємо пальчик у гуаш і зафарбовуємо бульбашки. Ось так.

(Діти проходять за столи та за зразком педагога-психолога зафарбовують бульбашки в акваріумі.)

Заключна частина:

Хлопці, давайте подякуємо Пушистика за гостинністьскажімо йому "Дякую". І обов'язково прийдемо до нього ще в гості.

Публікації на тему:

Інтегроване відкрите заняття у першій молодшій групі «Зимові забави»Інтегроване заняття у першій молодшій групі Тема: «Зимові забави» Види діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

Цілі: 1. Профілактика емоційної збудливості, тривожності, страху та інших глибоких психоемоційних переживань. 2. Гармонізація.

Відкрите пізнавальне заняття у першій молодшій групі «В гостях у зайчика»"У гостях у зайчика". Мета: розвиток пізнавальної, комунікативної, рухової та емоційної сфери. Завдання: Освітні: - Закріплення.

Домашні тварини Мета: розвиток пізнавального інтересу до навколишнього світу, формування уявлень про свійських тварин. Завдання:.

Відкрите заняття педагога-психолога у сенсорній кімнаті. Тема «Ліхтарик для світлячка»Тип: корекційно-розвивальне. Форма: підгрупова. Ціль: стимулювання сенсорного розвитку дітей, компенсація сенсорних вражень, збереження.

"Пливе, пливе кораблик". Ціль: вчити створювати композицію, використовуючи ігрові прийоми. Завдання: закріплювати в дітей віком вміння малювати горизонтальні.