Конспект заняття з орігамі «Жаба. Практична робота з проведення занять у гуртку "чудове орігамі", з дітьми старшого дошкільного віку Техніка орігамі жаба відкритий урок

Конспект

заняття з «Оригамі»

на тему: «Виготовлення жаби на кшталт орігамі».

Цілі: - Змінити у дітей традиційно неприязне ставлення до жаб, пояснити, наскільки корисні і потрібні в природі жаби; - Звернути увагу на зовнішній вигляд, будову жаби;

Завдання:

Навчити поетапному складання жаби.

Продовжити знайомство з мистецтвом конструювання з паперу-орігамі;

Формувати культуру праці та вдосконалювати трудові навички. Сприяти створенню ігрових ситуацій, розширювати комунікативні здібності дітей.

Збагачувати словник дитини

Знайомити дітей з основними геометричними поняттями та базовими формами орігамі.

Щеплювати художній смак.

Розширювати кругозір учнів.

Обладнання:

Демонстраційний матеріал - Презентація.

Роздатковий матеріал кольоровий папір, ножиці, фломастери,

клей, вологі серветки, клейонки.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій у

альбомах та енциклопедіях.

План заняття:

1.Організаційний момент.

2.Введение у тему заняття.

4. Досвід.

5. Показ зразка виробу на слайді у презентації.

6. Практична робота.

7. Підсумок заняття.

8. Рефлексія.

Хід заняття:

    Opганізаційний момент.

В: Здрастуйте, хлопці.

Сьогодні у нас незвичайне заняття: є гості. Давайте подаруємо один одному гарний настрій.

Я посміхаюся вам, а ви посміхнетесь один одному та нашим

гостям.

Отже, розпочнемо наше заняття.

« Кожен день завжди, скрізь:

На заняттях, у грі

Правильно, чітко говоримо,

Нікуди ми не поспішай м».

2. Введення у тему заняття.

В: Тему нашого заняття ви дізнаєтеся відгадавши загадку:

ЗАГАДКА ПРО ЖАБУ:

Витріщивши очі сидить,

Не російською мовою говорить.

По - блошачі стрибає,

По-людськи плаває.

Народилася у воді,

А живе на землі.

Діти: Жаба.

В: Правильно.Якого кольору жаба?

Діти: Зеленого.

В: Правильно.Послухайте вірш про жабу.

Жаба-квакушка
Посмішка до вух!
Весела подружка
І рибок та мишей.
Пострибає суходолом
Поплаває у воді,
Весела жаба
Не пропаде ніде!
І тут і там вона своя,
Вона ж земноводна,
Її люблю за це я,
Хоча вона холодна.

Педагог: І сьогодні я хочу розповісти вам трохи про жаби.

3. Вивчення нового за допомогою презентації.

В: Хлопці, Розгляньмо жабу і опишемо її.

Діти: Форма тіла жаби – овальна, шкіра зелена, слизька, мокра, гладка. Голова: ніздрі, рот– у роті довга, липка і широка мова. Очі великі, ноги- Передні короткі, задні довгі.

В: Діти скажіть, а де живуть жаби?

Діти: На суші. В воді. У болоті.

В: Скажіть, будь ласка, як називається дитинча жаби?

Діти: жабеня

В: Абсолютно вірно.(Показ презентації).

В: Як ви думаєте, а чим харчуються жаби (відповіді дітей)

Діти: Комарі.

В: Правильно, і не лише. Ще вони харчуються мухами та комахами.

4. Досвід.

В: Діти, а що, щоб жила жаба у воді?

Діти: Повітря.

В: Правильно. А тепер давайте, глибоко вдихнемо. Чим ми дихаємо?

Діти: Повітря.

В: Абсолютно вірно повітрям, а яке повітря (відповіді дітей)

Діти: Прозорий, не видимий, він оточує нас.

В: А у воді ми можемо побачити повітря, на вашу думку?

Діти: Так.

(Педагог проводить з дітьми досвід із повітрям: Ставить баночки з водою, пропонує подути через трубочку. З'являється багато бульбашок повітря).

В: От ми з вами й побачили повітря!

Діти: Та побачили.

Ст. Хлопці, а тепер закрийте очі

(Діти заплющують очі і вмикається диск зі звуками лісу). Усі розплющують очі)

В. - Хлопці, ми з вами опинилися в лісі, що знаходиться у чарівній країні Орігамія. Дослухайтеся до лісових звуків. Що ви чуєте? (Відповіді дітей). Хлопці, ви чуєте, хтось плаче? Плач лунає з боку лісового болота, скоріше йдіть туди! Хтось потрапив у біду і потребує нашої допомоги!

(Діти разом із вихователем підходять до «болота», де сидить «жаба з короною на голові»)

В. - Це ж плаче жаба, та не проста, а цариця всіх жаб країни Орігамії. Що ж з нею трапилося, яке лихо? Як нам це дізнатися?

(Біля «жаби» лежить записка) .

В. – Хлопці, жаба залишила записку, давайте її прочитаємо!

Записка: «Зла лісова чаклунка перетворила моїх маленьких жабенят на зелені паперові квадрати. Будь ласка, розчаруйте їх!

В. – Ну, що, хлопці, допоможемо Цариці – жабі? Чи зможемо розчарувати маленьких жабенят? (Відповіді дітей).

В: Молодці! А зараздавайте трохи відпочинемо.

Фізхвилинка: «На болоті 2 жаби».

На болоті 2 жаби

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися,

Ручками плескали, ніжками тупотіли,

Вправо-ліворуч нахилялися

І назад поверталися.

Ось здоров'я у чому секрет!

Всім друзям фізкультпривіт!

5. Показ зразка виробу на слайді у презентації .

У : Сьогодні ми з вами робитимемо ось таких жабенят у стилі

"орігамі". Виберіть колір паперу.( Вибір передбачуваний – усі вибирають однотонно зелений).

6. Практична робота.

Пальчикова гімнастика

Дві веселі жаби
(Діти стискають руки в кулаки та кладуть їх на стіл пальцями вниз)

Ні хвилини не сидять
(Різко розпрямляють пальці руки як би підстрибують над столом)

Спритно стрибають подружки.
(Кладуть долоні на стіл)

Тільки бризки вгору летять.
(Різко стискають кулаки і знову кладуть їх на стіл)

( Педагог нагадує про правила роботи, техніку безпеки і звертає на них увагу в ході всієї роботи)

В: (Скласти квадрат навпіл по діагоналі та загнути кути трикутника)

(Загнути нагору кути трикутників і перевернути виріб)

(Зігнути куточок лише одного шару паперу)

В. – Хлопці, жабенята майже готові. Як ви вважаєте, що не вистачає для того, щоб наші жабенята ожили? Повернувши очі нашим жабенятам, ми тим самим оживимо їх!

В. – Хлопці, сталося диво! Наші жабенята ожили! Швидше несіть їхній мамі, Цариці – жабі, вона дуже скучила за своїми дітками!

(Діти садять своїх жаб біля великої жаби)

В. – Подивіться, Цариця – жаба залишила вам записку, давайте прочитаємо її!

Записка. «Дорогі хлопці! Дуже дякую вам за те, що ви не побоялися Злої лісової чаклунки і змогли розчарувати моїх діток жабенят.»

Педагог: Жабі подобаються слова, у яких є 3 літери –К В А .

Хлопці, давайте хором тричі скажемо «Ква - ква-ква!» .

7. Підсумок заняття:

В: Час даремно ми не втрачали
Усі завдання виконували
Як це вам вдалося?
Що ж вам зробити довелося?
(Відповіді дітей.)

В: Завдяки вам у Цариці – жаби сьогодні велике свято. Ви сьогодні стали трошки чарівниками, адже із простого квадратного аркуша паперу змогли зробити орігамі «Жабу».

Педагог: Тепер ви можете самі робити веселу жабу та навчіть своїх друзів та близьких. А коли вам буде сумно, згадайте про жабу, складіть її самі і стане веселіше.

8. Рефлексія.

В: А ТЕПЕР Я ПРОПОНУЮ ОЦІНИТИ ЗАНЯТТЯ,ПІДНЯТИ

СИГНАЛЬНІ КАРТКИ:ЧЕРВОНА – сподобалося!

СИНЯ не сподобалося

В: На цьому на цьому наше заняття закінчене всім дякую!!!

КІЛЬКІСТЬ І РАХУНОК. ОРІГАМИ «ЖАБА»

Реалізація змісту програми в освітніх галузях : « Пізнавальний розвиток», « Мовленнєвий розвиток», « Художньо-естетичний розвиток», « Соціально-комунікативний розвиток».

Види дитячої діяльності: пізнавально-дослідницька, комунікативна, конструктивна, самообслуговування та елементарна побутова праця.

Цілі : закріпити поняття «порівну», «не порівну», «більше», «менше»; вчити знаходити способи, з допомогою яких зручніше і швидше вважати предмети залежно від місця розташування.

Цільові орієнтири дошкільної освіти : вміє знаходити способи лічби предметів залежно від місця їх розташування; порівнює предмети за формою та кольором та групує їх відповідно до цих ознак; виготовляє з паперу жабу способом орігамі.

Матеріали та обладнання : картки, геометричний матеріал та предмети для рахунку; половина щільного листа(формату альбому для малювання) зеленого кольору; невеликий аркуш паперу червоного кольору.

Зміст
організованої діяльності дітей

1. Введення ігрового моменту.

Зла чарівниця озеро з жабами перетворила на пустелю. Давайте розчаруємо це озеро і звільнимо всіх жаб.

2. Математичні завдання.

Порівняйте фігури. Чим вони різняться?(Коліром і формою.)

Скільки білих фігур?(2.)

Яких фігур більше: білих чи чорних?(Чорних фігур більше.)

Проведіть сині стрілки від чорних трикутників до білого та зелені стрілки – від чорних квадратів до білого.

Порівняйте малюнки. Що змінилося?

Дайте відповідь на питання.

Дорогою два хлопчики йшли

І по два карбованці знайшли.

За ними ще чотири йдуть,

Скільки вони знайдуть?

(Ніщо.)

Втратила Попелюшка черевичок,

Прибігла зі свята – і мовчки.

Стали їй загублений приміряти.

Скільки ж у Попелюшки їх знову?

(Два.)

3. Виготовлення орігамі «Жаба».

Розгляньте іграшку-зразок та схему. Який матеріал буде потрібно для роботи? Опишіть етапи роботи за схемою.

Опис етапів роботи:

1. Візьміть половину альбомного листа зеленого кольору. Покладіть перед собою вертикально. Розділіть лист по вертикалі на три частини і загніть на себе уявними лініями згину. Чи не біда, що може вийти не зовсім точно – цього видно не буде.

2. Тепер перегніть від себе навпіл довгий прямокутник, що вийшов так, щоб нерівний край залишався зверху.

3. Перед вами має лежати прямокутник лінією згину нагору. Відігніть нижній край нагору, переверніть фігуру та повторіть процедуру. Повинна вийти своєрідна гармошка.

4. Тепер приклеюємо вирізаний язичок, малюємо очі і надягаємо іграшку на руку(пальці у кишеньки) .

4. Підсумок заняття.

Розгляньте всі вироби та виберіть найбільш виразні та найакуратніші. Поясніть свій вибір. Жабенята дякують нам за допомогу.

Мета заняття:

- продовжити формувати інтерес дітей до мистецтва орігамі;

- Формувати вміння конструювати виріб «Жабу»;

- Формувати вміння працювати за схемами;

- продовжити закріплювати вміння складати папір у різних напрямках;

- Продовжити вдосконалювати дрібну моторику пальців рук;

- продовжити розвивати конструктивне, логічне та просторове мислення, увагу, акуратність;

- продовжити прищеплювати любов до тваринного світу та дбайливе ставлення до природи; виховувати доброзичливе ставлення одне до одного;

- продовжити позитивно впливати на емоційну сферу дітей.

Обладнання:великий зразок жаби - орігамі з короною на голові; диск зі звуками лісу; «болото» зі лататтям; 3 картонні листи з намальованими на них схемами складання виробу; 3 конверти з вкладеними у них завданнями; заготовки «очі» з блискучого самоклеючого паперу для кожного жабка – орігамі в скриньці; 3 таблички з назвами царств («Трикутник», «Книжка», «Повітряний змій»); 4 вироби – орігамі («Сонечко», «Голуб», «Човник», «Восьмикінцева зірка»); "Чарівна паличка".

Хід заняття.

Діти та вихователь сидять за столом.

В. – Хлопці, зараз у вас заняття з орігамі. Ми з вами давно займаємося орігамі і зробили багато виробів. Сьогодні я вам покажу, як зробити цікаву іграшку – орігамі. Ви знаєте, що в орігамі існує 12 базових форм, і з деякими ми вже познайомилися на наших заняттях. Вся казкова країна Орігамія поділена на 12 царств, кожна з яких названа на честь тієї чи іншої базової форми. Саме в цю чарівну країну ми зараз з вами вирушимо в подорож, і потрапити туди нам допоможе «чарівна паличка» та чарівне заклинання:

«Оригами, орігамі,

Обдаруй нас чудесами!»

(Діти хором повторюють заклинання та чарівна паличка починає світитися).

В. – Хлопці, а тепер заплющте очі.

(Діти заплющують очі і вмикається диск зі звуками лісу. Усі відкривають очі)

В. — Хлопці, ми з вами опинилися в лісі, що знаходиться у чарівній країні Орігамія. Дослухайтеся до лісових звуків. Що ви чуєте? (Відповіді дітей). Хлопці, ви чуєте, хтось плаче? Плач лунає з боку лісового болота, скоріше йдіть туди! Хтось потрапив у біду і потребує нашої допомоги!

(Діти разом із вихователем підходять до «болота», де сидить «жаба з короною на голові»)

— Це ж плаче жаба, та не проста, а Цариця всіх жаб країни Орігамії. Що ж з нею сталося, яке лихо? Як нам це дізнатися?

(Біля «жаби» лежить записка) .

В. – Хлопці, жаба залишила записку, давайте її прочитаємо!

Записка: «Зла лісова чаклунка перетворила моїх маленьких жабенят на зелені паперові квадрати. Будь ласка, розчаруйте їх! Але попереджаю, зробити це не просто – треба розгадати всі загадки лісової відьми по порядку. Перше завдання ви знайдете в царстві «Трикутник», а дорогу туди вам покаже прилетіла з цього царства «Сонечко». Дуже прошу, допоможіть!

В. – Ну, що, хлопці, допоможемо Цариці – жабі? Чи зможемо розчарувати маленьких жабенят? (Відповіді дітей). Тоді в добрий шлях! Шановна жителька царства «Трикутник», «Сонечко», будь ласка покажи нам дорогу!

(«Сонечко» в руці вихователя показує дорогу до столу – царству «Трикутник». Діти підходять до нього)

В. – Дякую, Сонечко, за допомогу. Діти, ми з вами перебуваємо в царстві «Трикутник», де мешкають оригамні жителі, зроблені з базової форми «Трикутник».

(На столі перевернутий лист картону, на звороті якого прикріплений конверт, у якому написано завдання)

Завдання: вгадайте ім'я казкового персонажа з 10 підказок. 1)Казку, у якій бере участь цей персонаж, написав Олексій Толстой. 2) Образ цього героя взятий із образу Піннокіо. 3) Батька цього казкового героя звали Карло. 4) Він мріяв купити ляльковий театр. 5) У цій казці є Країна Дурнів. 6) Цей персонаж зроблений із дерева. 7) У нього найдовший ніс. 8) Мав 5 золотих монет. 9) Його друзів звуть П'єро, Мальвіна та Артемон. 10) Ворог цього казкового персонажа та його друзів – лиходій Карабас – Барабас.

(Після того, як діти вгадали Буратіно, їм відкривається перша схема, накреслена на лицьовому боці картону. Вихователь показує, що і як треба зробити, а діти повторюють)

(Скласти квадрат навпіл по діагоналі і загнути кути трикутника по наміченим лініям)

В. – А зараз житель царства «Трикутник» – «Голуб» покаже дорогу в царство, де знаходиться друге завдання злої лісової чаклунки.

(Голуб у руці вихователя показує дорогу в царство «Книжка», діти йдуть за ним)

В. – Хлопці, це царство «Книжка», тут мешкають орігамі, зроблені з базової форми «Книжка».

(На столі також знаходиться конверт із завданням)

Завдання: зберіть пазли та назвіть ім'я казкового персонажа на зображенні.

(Після того, як діти правильно з'єднали всі пазли та назвали Кота Леопольда, їм відкривається друга схема. Вихователь та діти разом по ній працюють)

(Загнути нагору кути трикутників по намічених лініях і перевернути вироб)

Фізкультхвилинка

(Вихованець вимовляє вірш, діти зображають тварин, про яких у ньому йдеться)

З орігамі, з орігамі

Ми чарівниками стали.

І листок паперу тонкого (малюють руками у повітрі квадрат)

Можемо перетворити ми на вовка, (зображають вовка)

І в лисичку або в ведмедика, (зображають лисицю та ведмедя)

Навіть у зайчика – трусишку. (Зображують зайця)

Ми руками поводили – (роблять плавні рухи руками ліворуч – праворуч)

Повчили крокодила. (Зображують крокодила)

Змайстрували не поспішаючи

Ми щеня - малюка, (зображають собаку)

Кішечку вусату, (зображають кішку)

Козочку рогату. (зображують козу)

Ось такими з орігамі

Ми чарівниками стали! (роблять руками жест із підняттям великого пальця руки)

В. – А тепер на човнику – орігамі ми попливемо до царства, де заховано нове завдання злої лісової чаклунки.

(човник у руці вихователя показує дорогу до царства «Повітряний змій», діти йдуть за вихователем)

В. – Хлопці, ми припливли до царства «Повітряний змій», і тут ви можете побачити мешканців, зроблених їхньою базовою формою «Повітряний змій».

(На столі також діти знаходять конверт з черговим завданням)

Завдання: розгадайте казковий кросворд, і за першими буквами дізнаєтесь ім'я ще одного казкового героя.

Д О Л О Б О К

А Й Б О Л І Т

Р У С А Л О Ч К А

С Н Є Г У Р О Ч К А

Н Е С М Е Я Н А

1) Ім'я круглого, їстівного і самовільно пішов із дому героя з російської народної казки.

2) Ім'я найкращого лікаря – ветеринара з казки До. І. Чуковського.

3) Красуня, що у морі, з казки Р. Х. Андерсена.

4) Найхитріша руда тварина з російських народних казок.

5) Зимовий казковий персонаж, який приходить до нас у Новий рік разом із Дідом Морозом.

6) Тварина з казки Б. Заходера про Вінні – Пуха з дивним ім'ям Іа.

7) Ім'я царівни, яка ніколи не сміялася, з казки «Жорсткого веління».

(Після того, як діти відгадали всі слова кросворда та назвали ім'я казкового персонажа, зашифрованого в ньому, відкривається третя схема. Діти разом із вихователем продовжують конструювати вироби).

(Зігнути куточок лише одного шару паперу за наміченою лінією)

В. – Хлопці, жабенята майже готові. Як ви вважаєте, що не вистачає для того, щоб наші жабенята ожили? (Відповіді дітей). Правильно, їм не вистачає очей. Адже, як говорить народна мудрість, очі – це дзеркало душі. І значить, що, повернувши очі нашим жабенятам, ми тим самим вдихнемо в них душу, життя, тобто оживимо їх! А найсліпучіша жителька царства «Повітряний змій» — Восьмикінцева зірка своїм яскравим світлом вкаже нам дорогу до того місця, де заховані очі жаблять.

(Діти з вихователем, в руці якого Восьмикінцева зірка, підходять до «болота» і під «лататтям» знаходять скриньку, в якій виявляють «очі» для жабенят. Діти дістають ці заготовки з самоклеючого паперу і приклеюють їх своїм жабенятам)

В. – Хлопці, сталося диво! Наші жабенята ожили! Швидше несіть їхній мамі, Цариці – жабі, вона дуже скучила за своїми дітками!

(Діти садять своїх жаб біля великої жаби)

В. – Подивіться, Цариця – жаба залишила вам записку, давайте прочитаємо її!

Записка. «Дорогі хлопці! Велике спасибі вам за те, що ви не побоялися злої лісової чаклунки і, подолавши всі труднощі на вашому шляху, змогли розчарувати моїх діток жаблять.»

В. – Ну от і все, хлопці, закінчилися наші пригоди у чарівній країні Орігамії. Нам час повертатися. І допоможе нам у цьому «чарівна паличка» та заклинання.

Заклинання

«Оригами, будь другом,

Вкажи зворотний шлях!

(Діти разом з вихователем вимовляють заклинання, заплющують і знову розплющують очі)

В. – Хлопці, ну ось ми повернулися. Ця подорож показала всім, що ви добрі, чуйні, чуйні, сміливі, розумні та працьовиті діти. Завдяки вам у Цариці – жаби сьогодні велике свято. Ви сьогодні стали трошки чарівниками, адже із простого квадратного аркуша паперу змогли зробити орігамі «Жабу».

Лобикіна Олена Вікторівна
Конспект НОД з орігамі «Жаба» у середній групі

Ціль: Навчання дітей поетапному складання жаби в техніці орігамі. Сприяти створенню ігрових ситуацій, розширювати комунікативні здібності дітей. Збагачувати словник дитини спеціальними термінами. Знайомити дітей з основними геометричними поняттями та базовими формами орігамі. Щеплювати художній смак. Розвивати просторове мислення, творчі та логічні здібності. Змінити в дітей віком традиційно неприязне ставлення до жабамзвернути увагу на зовнішній вигляд, будову жаби.

Матеріал: квадрати 10*10 см. кольорового паперу, фломастери, клей, клейонки, презентація "Мир жаб» , поопераційна карта, мольберт, магніти

Хід НОД:

Давайте подаруємо один одному гарний настрій. Я посміхаюся вам, а ви посміхнетесь один до одного.

Відгадайте загадку.

Любить мух та комарів,

Так має гучний поклик,

Вся зелена скажу,

Будинок у неї на землі та у ставку.

Діти: Жаба.

Правильно. Так як жаба народилася у водіа може жити і на землі, і у воді, то вчені назвали її земноводною. Давайте скажемо усі разом, як назвали жабу вчені?

Діти: Земноводний.

Послухайте вірш про жабі.

Жаба-квакушка

Посмішка до вух!

Весела подружка

І рибок та мишей.

Пострибає суходолом

Поплаває у воді,

Весела жаба

Не пропаде ніде!

І тут і там вона своя,

Вона ж земноводна,

Її люблю за це я,

Хоча вона холодна.

І сьогодні я хочу розповісти вам трохи про жабах.

Презентація "Мир жаб» .

Форма тіла жаби – овальна, Шкіра слизька, мокра, гладка. На голові очі великі, ніздрі, рот, у роті довга, липка і широка мова, передні лапи короткі, задні довгі.

Діти, скажіть, де живуть жаби?

Діти: На землі. В воді. У болоті.

Хлопці, жаба, Яка живе на суші – трав'яна, вона бурого кольору. Жаба, що живе у воді – водяна, ставкова, озерна – зеленого кольору. А як ви думаєте, бувають жаби червоного, жовтого, синього кольору? (Відповіді дітей). Подивіться на екран. (Слайди про різні кольори жаб) . Всі разом жаби схожі на веселку.

Як називається дитинча жаби?

Діти: жабеня

Чим харчуються жаби?

Діти: Комарами, мухами та комахами

Діти, що потрібно, щоб жила жаба у воді?

Діти: Повітря.

Правильно. А тепер давайте, глибоко вдихнемо. Чим ми дихаємо?

Діти: Повітря.

Абсолютно вірно повітрям, а яке повітря?

Діти: Прозорий, не видимий, він оточує нас

А у воді ми можемо побачити повітря, на вашу думку?

Діти: Так

Досвід із повітрям: Баночки з водою, подуть через трубочку З'являється багато бульбашок повітря.

Ось ми з вами переконалися, що у воді є повітря, і жаби там можуть дихати!

А тепер давайте трохи відпочинемо.

Фізхвилинка: «На болоті 2 жаби» .

На болоті 2 жаби

Вранці рано вмивалися,

Рушником розтиралися,

Ручками плескали, ніжками тупотіли,

Вправо-ліворуч нахилялися,

І назад поверталися.

Ось здоров'я у чому секрет!

Всім друзям фізкульт привіт!

Подивіться, і ми маємо болотце, а де ж тут жаби? (Відповіді дітей, бачать одну жабу)

Чому в болоті лише одна жаба? (Відповіді дітей)

Ось прокинеться жабанавесні від зимового сну і побачить, що вона одна. Яке буде у жаби настрій? (Сумне)

Як їй допомогти? (Відповіді дітей)

Діти: зробити їй друзів- жаб.

Тоді сідайте за столи. Сьогодні ми з вами робитимемо таку саму жабу у стилі« орігамі» . Не забувайте, що складати жабу треба на столівиконання роботи за схемою. Подумайте, яким кольором буде жаба, Візьміть квадрат потрібного кольору. (Робота за схемою).

1. Квадрат покладіть перед собою ромб.

2. Зігніть протилежні куточки один з одним, щоб вийшла базова форма трикутника.

3. Зігніть правий та лівий куточки трикутника вниз до середини, як на схемі.

4. Стрілка показує, що треба обидва куточки зігнути в протилежні сторони, щоб вийшли задні лапки.

5. Перевертайте жабуіншою стороною вгору.

6. Намалюємо очі і язичок, жабу можна розмалювати.

Тепер зробимо першою жабі сюрприз, оселимо до неї в болото друзів.

- Жабі подобаються слова, У яких є звуки - ква. Хлопці, давайте хором 3 рази скажемо "Ква ква ква!"

Час даремно ми не втрачали,

Усі завдання виконували.

Як це вам вдалося?

Що ж вам зробити довелося?

Діти: Жабу.

Що нового ви сьогодні впізнали? (Відповіді дітей.)

А що найбільше вам удалося?

Що викликало труднощі?

Правильно, тепер ви можете самі робити веселу жабуі навчіть своїх друзів та близьких. А коли вам буде сумно, згадайте про жабу, Складіть її самі і вам стане веселіше.

Публікації на тему:

Дитячий майстер - клас: "Жаба, що стрибає" в техніці орігамі. Орігамі - це мистецтво розвиває як дрібну моторику пальців, але.

Конспект НОД «Метелик» у техніці орігамі для середньої групиКонспект НОД «Метелик» у техніці орігамі середня група Завдання: Ознайомити з особливостями образу метелика. Вчити створювати підробку.

Конспект НОД орігамі «Паперова казка» у середній групіКонспект нід з художньо-естетичного розвитку (орігамі) на тему: «Паперова казка. Веселе жабеня» в середній групі Вихователь:.

Конспект НОД орігамі «Зайчик» у середній групіКонспект нід з художньо-естетичного розвитку (орігамі) у середній групі на тему: «Зайчик» Вихователь: Кукуніна А. Н. Інтеграція.

Конспект НОД з аплікації з елементами орігамі в середній групі «Закладка для книг»Конспект НОД з аплікації з елементами орігамі у середній групі «Закладка для книг». Інтеграція освітніх галузей: художньо-естетична.

Перше заняття було вступним і називалося "Чудове орігамі". На занятті я знайомила дітей з видом декоративно-ужиткового мистецтва орігамі, розповіла коли і де з'явився цей вид мистецтва. Показала дітям готові вироби з паперу, також продемонструвала дітям основні базові форми орігамі (див. приклад. №2). На занятті діти навчилися виконувати основні базові форми та попрактикувалися отриманими знаннями у самостійній роботі, яка супроводжувалася моєю допомогою. У дітей був інтерес до заняття, діти ставили запитання та брали участь у розмові.

Конспект до заняття додається (див. приклад. №3).

Друге заняття було практичним і називалося "Жаба-стрибушка".

На занятті я познайомила дітей із технікою виконання іграшки з паперу.

На занятті було використано художнє слово, використовувалося панно болота, виготовлене для зацікавленості дітей у роботі. З поставлених цілей та завдань, на занятті діти ознайомилися з послідовністю виконання жаби, тим самим закріпили прийоми складання паперу. Був індивідуальний підхід до дитини. Наприкінці заняття діти створили колективну композицію з жаб на болоті (див. приклад. №4), також наприкінці заняття було проведено колективний аналіз робіт через питання дітей. Конспект до заняття додається.

Третє заняття практичне, тема заняття: "Букет тюльпанів". На занятті було закріплення минулого матеріалу, з новими елементами. Діти виконували складнішу роботу, ніж на попередньому занятті, вони вчилися складати тюльпани з паперу та акуратну роботу з клеєм. Наприкінці заняття діти так само як і на минулому занятті створили колективну композицію, яка називалася "Букет тюльпанів" (див. приклад. №6).

Поведінка дітей на занятті це зацікавленість, активність, самостійність. Конспект до заняття додається (див. приклад. № 7).

Четверте заняття називалося "Метелик" практичне. На занятті діти вчилися складати метелика у техніці орігамі, закріпили прийоми складання фігурок з паперу та акуратність роботи з клеєм. На занятті використовувалося художнє слово, показ ілюстрацій. Діти розвивалася дрібна моторика рук, акуратність роботи з клеєм, самостійність роботи. Наприкінці заняття діти створили колективну композицію з метеликів, що сидять на квітці (див.прлож.№8). На занятті було збільшення обсягу знань. Конспект до заняття додається

П'яте заняття було заключним і називалося "Кусудама - чарівна куля". Метою заняття було навчити дітей виконувати декоративну кульку в техніці орігамі. Робота була колективна, діти створили одну загальну фігурку (див.прлож.№10). Зміст роботи складне, оскільки заняття останнє, на ньому діти закріпили свої знання та вміння, отримані в гуртку. Використовувався наочний матеріал, показ ілюстрації, поетапний показ роботи. Діти брали активну участь у роботі, заняття пройшло вдало. Результат роботи дітей був успішним. Конспект до заняття додається (див. додаток № 10).

Таким чином зміст роботи гуртка відповідав програмі цієї вікової групи. Результат роботи гуртка "Чудове орігамі хороший і дозволяє підтвердити висновки зроблені в теоретичній частині на основі вивченої літератури.