Конспект нід з аплікації з осіннього листя "килим з осіннього листя". Аплікація на тему "Осінній килим". Підготовча група

Анастасія Клюй

Завдання:

1. Закріплювати вміння працювати ножицями.

2. Вправляти у вирізанні простих предметів із паперу, складеного вдвічі.

3. Розвивати вміння красиво підбирати кольори, композиції.

4. Вчити оцінювати свою роботу та роботу інших дітей за кольоровим та композиційним рішенням.

Попередня робота:

Спостереження на прогулянках, Розгляд декоративних виробів (хустки, тканини).

Матеріали

Квадратні листи блідо-жовтого паперу, кольоровий папір, ножиці, клей, "Золота осінь".

Хід занять:

Вихователь:Діти давайте з вами послухаємо вірш, і розповімо про що в ньому говорити.

Ходить осінь у нашому парку,

Дарує осінь усім подарунки:

Намисто червоне – горобині,

Фартух рожевий – осині,

Парасолька жовта – тополі,

Фрукти осінь дарує нам.

Діти:Про осінь

Вихователь:Правильно про осінь, про те, що вона ні про кого не забула і роздала всім подарунки.

Вихователь:Діти, а давайте з вами подивимося на картину. Розкажіть, будь ласка, що митець зобразив на ній?

Діти:Художник зобразив на ній золоту осінь

Вихователь: А які фарби є у його роботі?

Діти:Червоний, зелений, жовтий коричневий.

Вихователь:Правильно.

Фізкультхвилинка

Раз два три чотири п'ять,

Збиратимемо листя,

Листя берези, листя горобини,

Листя у тополі

І біля осики,

Листки дуба, ми зберемо,

Мамі осінній букетзберемо.

Дитина по черзі загинає пальчики, починаючи з великого, дитина стискає та розтискає кулачки. Дитина загинає пальчики, починаючи з мізинця.

Вихователь:Хлопці молодці! Коли приходить осінь листя на деревах починає жовтіти, і опадати. На землі можна побачити незвичайний килимз різнокольорового листя.

І сьогодні ми з вами спробуємо зробити такий незвичайний килим.

Дивіться, який зроблю я (показую, як із складеного паперу вдвічі можна вирізати листя).

Вам подобається?

Діти:Так!

Вихователь:Тепер ви можете розпочати роботу.



Вихователь:Подивіться, які гарні килими ви отримали. Ви добре постаралися. А вам сподобалося робити такі незвичайні килими?

Діти:Так!

Наприкінці заняття проводиться виставка робіт, діти діляться своїми враженнями.


Публікації на тему:

Конспект НОД з аплікації " Осінній килим". Підготовча група. Програмний зміст. Закріплювати вміння працювати ножицями. Вправляти.

Завдання: Освітнє: засвідчити з дітьми симптоми осені; вчити володіти композицію на всьому аркуші паперу колективно; закріплювати.

Аплікація «Осінній килим» у старшій групі для дітей з ОВЗМета: Вчити дітей наклеювати, співвідносити аплікації із предметом; виховувати акуратність у роботі; закріплювати кольори; Закріплювати назви.

Листопад, листопад, листя жовті летять. Жовтий клен, жовтий бук, жовтий в небі сонце коло. Жовтий двір, жовтий будинок. Уся земля жовта.

Програмний зміст: - систематизувати уявлення дітей про ознаки осені; -продовжувати вчити вирізати деталі, використовуючи трафарети;

Конспект НОД з образотворчої діяльності. Аплікація з природного матеріалу в середній групі. Колективна робота"Осінній веселий.

Мета заняття: Удосконалювати навички дітей у роботі з ножицями. Розвивати дрібну моторикурук. Розвивати почуття композиції та колориту.

«Осінній килим»

Ціль: Знайомство дітей з флористикою як різновидом декоративної аплікації

Завдання:

  • Створити емоційний настрій, інтерес займатися флористикою
  • Вчити дітей вибирати потрібні листочки відповідно до зразка або власного задуму, чергуючи за формою (кольором або розміром), рівномірно розташовувати і наклеювати їх на аркуші, обраної форми.
  • Закріпити раніше набуті навички підбору та наклеювання сухого листя у визначеному порядку; акуратно використовувати клей та серветку; дбайливо поводитися з сухим природним матеріалом.
  • Розвивати у дітей вміння композиційної побудови малюнка (орієнтування у формі зображення, почуття ритму та окомір).
  • Розвивати творчі здібності та уяву дітей.

Матеріал:

Зразки декоративних композиційіз засушеного листя; форма для аплікації (квадрат, коло, прямокутник) із кольорового паперу; клей; серветка; кисть для клею; засушене листя на тарілочці. Декілька полотен тканини осінніх відтінків(круглої, квадратної та прямокутної форми); кошик з осіннім листям (з кольорового паперу); горіхи; шишки; жолуді.

Попередня робота:

Екскурсії по осінньому саду, збирання та засушування листя. Розгляд різноманітних декоративних композицій, намальованих або виконаних у техніці аплікації з паперу, звертаючи увагу на ритмічність візерунка.

Хід заняття:

Вихователь: Здрастуйте, гості дорогі!

Хлопці, у нас сьогодні стільки гостей, а по килиму щось розкидано і кошик чиєсь коштує!? Непорядок! Що це звідки з'явилося? Хто це все зробив?

Відповіді дітей : У вікно надуло вітром Осінь до нас зазирнула і т.д.

Вихователь: Я пропоную все з килима зібрати у кошик. Але вона не проста, а чарівна.

Гра: «Осінній кошик!»

Перш ніж у неї кладемо,

На запитання даємо відповідь.

Назвіть осінні місяці- Вересень жовтень листопад.

Листя восени (що роблять?) -Листя восени жовтіє, опадає і т.д.

Дощ восени (що робить?)Дощ восени мрячить, йде і т.д.

Урожай восени (що роблять?) -Урожай восени прибирають.

Птахи восени (що роблять?) -Птахи восени відлітають.

Дерева восени (що роблять?) -Дерева восени кидають листя.

Звірі восени (що роблять?) -Звірі восени готуються до зими, змінюють шубки.

Сонце восени (що робить?) –Сонце восени світить, але слабо гріє.

Погода восени (що робить?) -Погода восени часто міняється.Молодці, багато знаєте про осінь, зібрали все. Прислухайтеся – звуки осені. Вона запрошує нас у гості.

Звучить музика, яка змінюється протягом усього заняття: Relaks-«Звуки природи»; П.І.Чайковський «Червень»; Вівальді «Пори року».

Вихователь: Хлопці, відгадайте, хто я? (Надягаю осінню накидку і вінок)

Несу я врожаї, в полях все збираю,

Птахів на південь відправляю, дерева роздягаю,

Але не торкаюся ні ялинок, ні сосен.

Впізнали хто я?

Діти: осінь.

Вихователь: Осінь – художниця в гості поспішала,

Яскравим килимом все навкруги встелила.

Хлопці, подивіться якісь красиві, і різні килимки я вам принесла. (Діти підходять до мольберту та розглядають зразки аплікацій)

  • Зверніть увагу на розташування візерунка (у центрі, кутах, по краях).Відповіді дітей.
  • Ритмічність та чергування елементів, що лежать окремими листками, парами або у вигляді кольорів.Відповіді дітей.

Вихователь: Діти, техніка, в якій виконані ці килимки, називається флористика. Від слова floris -квітка. Флора - у римській міфології богиня квітів та весняного цвітіння. Флора – це рослинний світ загалом. Флористика - різновид декоративно-ужиткового мистецтва, яке втілюється у створенні флористичних робіт (букетів, композицій, панно, колажів). Їх створюють із різноманітних природних матеріалів(квітів, листя, трав, ягід, плодів, горіхів тощо), які можуть бути живими, сухими або консервованими.

Вихователь: Листя яскраве візьмемо, весело грати почнемо!

Гра «Осінні листочки».

Діти імітують дії «листочків» відповідно до тексту вірша: сідають навпочіпки, літають по кімнаті, знову тихо сідають, піднімаються, кружляють і знову сідають. З листя складають візерунок на тканині, розстеленої на підлозі.

Діти з листочками в руках стоять у колі і разом із педагогом вимовляють вірш:

Ми, листочки осінні,

На гілочках сиділи.

Вітер дмухнув, полетіли.

Ми летіли, ми летіли.

І на землю тихо сіли.

Вітер знову набіг.

І листочки все підняв.

Повертав їх, покружляв.

І на килимок опустив.

Вихователь: Молодці, хлопці, чудові килимки у вас вийшли. Так хочеться запам'ятати ці яскраві фарбинадовго, щоб зимовими холодними вечорами вони зігрівали нашу душу. Спробуємо зберегти яскраву пам'ять про літо в аплікаціях, складених із сухого листя. Я пропоную кожному придумати свій візерунок.(Переходимо до столів, де підготовлено все до роботи)

Тут осінь постаралася нам листя принесла і кольорові килимки. Якої вони форми? Чи однакові?- (Відповіді дітей)

Вихователь: Значить і візерунки мають бути різні.

Вибирайте, на якій формі виконуватимете роботу.

Сідайте за стіл та придумайте свій візерунок.

Підберіть необхідне вам листя і розкладіть його на формі.

Згадайте, чому треба дуже обережно наносити клей на засушені листочки?

Діти: Тому що вони тендітні, ламкі і т.д.

Вихователь: Пропоную виконати аплікацію, по черзі знімаючи та приклеюючи кожен листочок.

Аналіз дитячих робіт:

Помилуйте подарунками осені - різнокольоровими килимами, відзначте найбільш вдалий вибірлистя, розташування та оригінальність візерунка, його колірне рішення, акуратність наклеювання деталей аплікації


Аплікація у дитячому садку на тему «Осінній килим». Підготовча група.

Листя полетіло
Слідом за пташиною зграєю.
Я по рудій осені
День за днем ​​сумую.

Небо засмутилося,
Сонце сумує…
Шкода, що осінь тепла
Довго не буває!
А ось таку прекрасну аплікацію можна зробити із кольорового паперу.

Аплікація - відмінний спосіб зайняти дитину, направити її енергію в правильно русло, а також навчити її новому та цікавому. До того ж, роблячи аплікації, дитина розвиває дрібну моторику рук, вчить розрізняти кольори та форми, працювати з папером та іншими матеріалами.
Уроки ручної праціпокликані розважити дітей та розвинути у них творчі нахили, показати, як із простих речей, які можна створити щось прекрасне і при цьому добре провести час.
Осінь - це пора року, яка вражає багатством барв. Навколишня краса викликає бажання створювати своїми руками. Наприклад, робити аплікації малювати, ліпити.
Програмний зміст:
Викликати в дітей віком бажання створити колективну композицію з вирізаного листя для прикраси групи. Вчити дітей вирізати симетричне листя з паперу, складеного навпіл. Формувати почуття кольору, композиції. Виховувати дружні взаємини у процесі спільної діяльності.

Матеріали та обладнання:
- Ватман
- кольоровий папір
- шаблони для вирізування листя


- Звичайний олівець
- ножиці
- клей олівець

Хід роботи:

Малюки вирізають і наклеюють листочки на ватман так, як їм подобається, як здається їм красиво. Добре, щоб листя було різних квітівтоді аплікація вийде веселішою. Вихователь розглядає роботу, хвалить дітей та згадує які килимки вони робили торік.
В результаті спільної праціу нас вийшов ось такий осінній килим, який ще довго прикрашатиме інтер'єр нашої групи.


Фізкультхвилинка. "Листики".
Ми листочки осінні,
На гілках ми сидимо. (Присісти)
Дунув вітер - полетіли,
Ми летіли, ми летіли (легкий біг по колу)
І на землю тихо сіли. (Присісти)
Вітер знову набіг
І листочки все підняв. (легкий біг по колу)
Закружляли, полетіли
І на землю тихо сіли. (Присісти)
Після ручної роботидітям дозволяється подивитися та обговорити їхню роботу, а Вихователь включає музику П.І.Чайковського "Осінь"і питає у дітей який у них настрій від того, що осінь від них йде.
Нудна картина!
Хмари без кінця,
Дощ так і ллється,
Калюжі біля ганку.
Чахла горобина
Мокне під вікном,
Дивиться дитячий садок
Сіреньким вікном.
Що ти рано у гості,
Осінь, до нас прийшла?
Ще просить серце
Світла і тепла!

Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

Дитячий садок загальнорозвиваючого виду №6 «Білосніжка»

Муніципальної освіти Люберецький муніципальний район

Московської області.

Конспект відкритого заняттяу середній групі з художньо-естетичного розвитку

«Килим з осіннього листя».

Підготувала та провела вихователь

І кваліфікаційної категорії

Федорцева Вікторія Рінатівна

м.Люберці 2015 рік

Інтеграція освітніх областей : « Пізнавальний розвиток», « Мовленнєвий розвиток», «Художньо – естетичний», «Фізичний розвиток».

Завдання.

Освітні:Повторити з дітьми ознаки осені; закріпити знання дітей про дерева, розрізняти листя дерев, знаходити правильну відповідність: листок – дерево; вчити розміщувати композицію на всьому аркуші паперу колективно; закріплювати вміння працювати із клеєм.

Розвиваючі: Сприяти розвитку комунікативних якостейуяви та творчих здібностейдітей.

Виховні: Виховувати інтерес до рідної природи.

Заплановані результати:Виявляє стійкий інтерес до різним видамдіяльності; має доброзичливу інтонаційну промовистість мови; має навички культурного спілкування з однолітками; використовує засвоєні прийоми аплікації.

Види дитячої діяльності:Ігрова, комунікативна, музична, продуктивна.

Попередня робота:Знайомство з деревами «Клен», «Дуб» та листям з цих дерев.

Матеріал: Інтерактивна дошка, магнітофон, осіннє листя з картону для гри, Осінь, різні осінні листи з паперу розфарбовані дітьми, великий листзеленого кольору для килима, клей-олівець, фонограма "Танець осіннього листя", фонограма П.І. Чайковський «Пори року» (Осінь), серветки.

Методи та прийоми: Загадування загадки, бесіда, артикуляційна гімнастика «Шурхіт листя, самостійна робота, результат.

План НОД.

1.Відгадування загадки

2. Сюрпризний момент «Осінь»

3. Артикуляційна гімнастика «Шурхіт листя».

4. Дихальна гімнастика«Здуй листочки»

6. Фізмінка «Танець осінніх листочків».

7. Самостійна діяльність дітей

8.Підсум ОД

Хід ОД

Вихователь: Підійдіть все до мене, будь ласка, поверніть обличчям до гостей, привітайте, посміхніться. А тепер давайте встанемо у коло.

Зібралися всі діти в коло,

Я твій друг, і ти мій друг.

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемося.

Відгадайте загадку.

Ось художник, так художник

Усі ліси позолотив

Навіть найсильніший дощик

Цю фарбу не відмив.

Відгадати загадку просимо,

Хто цей художник? (осінь)

До нас на заняття сьогодні прийшла осінь.

(На екрані з'являється дівчина-осінь).

Вихователь: Назвіть ознаки осені. Що відбувається восени? (Птахи відлітають на південь, падає листя, вони стали різнобарвними. Йде дощі дме вітер ...)

Вихователь: Хлопці, а вам подобається осінь.

Діти: Так!

Вихователь: Чому вам подобається осінь?

Діти: Тому що навколо стало красиво, на доріжках лежить листя, по ньому можна ходити і слухати, як вони шарудять. Давайте з вами скажемо, як листочки шарудять.

Артикуляційна гімнастика «Шурхіт листя».

Вихователь: Ви знаєте хлопці, а скоро цієї краси не стане. Настане зима і всю землю вкриє снігом. Як шкода. Так хочеться, щоб така краса нас тішила довше. Хлопці я знаю, як зберегти таку красу, треба взяти зробити з листя килим. Тільки одній мені, мабуть, не впоратися. Хлопці ви допоможете мені?

Хлопці, подивіться, а що то осінь на підлозі розкидала. (Листя.)
-Діти, а як називається явище природи, коли з дерев листя падає?
(Листопад.)
Діти подивіться як багато навколо різнокольорових листочків.

Дихальна гімнастика «Здуй листочки»

Вихователь: Уявіть, що ви вітер. Але вітер буває різним: то сильним, то тихим, то дуже слабким. А ось яким вітром ви будете, вам підкаже музика. (Діти під музику дмуть на листочки.) (1-2 хв.)

Вихователь: З яких дерев ці листочки? Вибирайте який хочете.

Вихователь: Аня у тебе з якого дерева впав листок?

Ой вони хочуть нам щось сказати (вихователь прислухається). Листочки хочуть снами пограти. А ви?

Діти: Так!

Дидактична гра "Від якого дерева листок".
Мета: вчити розрізняти листя дерев, знаходити правильну відповідність: листок – дерево.

А тепер потанцюємо з листочками

Фізхвилинка «Танець осінніх листочків».

Листочки, листочки за вітром летять,(діти біжать по колу на шкарпетках)

У дітей під ніжками тихо шарудять.

І, плавно хитаючись, ведуть хоровод.(зупиняються, хитають ручками)

(кружляють)

То вправо, то вліво листочки летять, (качають ручками)
Прощається з нами осінній сад.
Листочки, хитаючись, ведуть хоровод.
(внизу качають ручками)
А осінній вітер їм пісню співає.(кружляють)

Вихователь : Хлопці, а ви не забули про те, що ви обіцяли мені допомогти прикрасити осінній килим?

Збирайте швидше осіннє листя, будемо ними наш килим прикрашати.

Діти приносять різне листя, розкладають їх по заготівлі килима, створюють композицію, а потім милуються килимом.

Хлопці, вам подобається килим? (Так).

А чим їх потрібно приклеювати? (Клеєм.)

Ось таким? (Показує клей-олівець). (Так.)

Діти, давайте згадаємо, як потрібно працювати з клеєм.

Його можна сильно викручувати? (Ні) А чому? (Він зламається).

А на клей можна сильно давити? (немає чому? (буде дуже багато клею)

А щоб листочки добре приклеїлися, їх потрібно клеєм намазувати скрізь чи тільки в середині? (скрізь)

Хлопці, підійдіть до столів, на них уже все готове для нашої роботи.

Діти підходять до столів.

А навіщо я постелила гарні клейонки? (На них треба намазувати листочки клеєм, щоб стіл був чистим.)

Діти приступають до самостійної роботи. Вихователь поруч із дітьми виконує тугішу роботу. Під час самостійної роботизвучить музика П.І. Чайковського «Пори року – осінь.

Ну ось, останній листочок наклеєний. Що тепер потрібно зробити із клеєм? (Закрити його, щоб він не засох.)

Вихователь: Хлопці, подивіться, який гарний осінній килим у нас вийшов!

Вам подобається? Чому? (Красивий, радісний, різнокольоровий і т.д.)

Діти: Тому що ми працювали всі разом, дружно і в нас вийшов гарний килим.

Вихователь: Молодці хлопці, ви допомогли мені здійснити мою мрію. Я думаю, і восени дуже подобається наша робота.

Давайте прикріпимо килим до стіни, щоб у нас був радісний, гарний настрій.

Вихователь: Осінь дуже рада, що прийшла до нас сьогодні, вона принесла вам подарунки.

Література:

1 . Ликова І.А. Образотворча діяльністьв дитячому садку. Середня група.

2. С. Комарова «Образотворча діяльність у дитячому садку. Старша група».

Аплікація на тему "Осінній килим". Підготовча група.

Матеріал підготовленийБакулін М.В.

Вихователем МБДОУ №34 м. Воронеж.

Листя полетіло
Слідом за пташиною зграєю.
Я по рудій осені
День за днем ​​сумую.

Небо засмутилося,
Сонце сумує…
Шкода, що осінь тепла
Довго не буває!

А ось таку прекрасну аплікацію можна зробити із кольорового паперу.

Аплікація - відмінний спосіб зайняти дитину, направити її енергію в правильно русло, а також навчити її новому та цікавому. До того ж, роблячи аплікації, дитина розвиває дрібну моторику рук, вчить розрізняти кольори та форми, працювати з папером та іншими матеріалами.

Уроки ручної праці покликані розважити дітей та розвинути у них творчі нахили, показати, як із простих речей, які можна створити щось прекрасне і при цьому добре провести час.

Осінь - це пора року, яка вражає багатством барв. Навколишня краса викликає бажання створювати своїми руками. Наприклад, робити аплікації малювати, ліпити.

Програмний зміст:

Викликати у дітей бажання створити колективну композицію з вирізаного листя для прикраси групи. Вчити дітей вирізати симетричне листя з паперу, складеного навпіл. Формувати почуття кольору, композиції. Виховувати дружні взаємини у процесі спільної діяльності.

Матеріали та обладнання:

Ватман
- кольоровий папір
- шаблони для вирізування листя
- Звичайний олівець
- ножиці
- клей олівець

Хід роботи:

Малюки вирізають і наклеюють листочки на ватман так, як їм подобається, як здається їм красиво. Добре, щоб листя було різних кольорів, тоді аплікація вийде веселішою. Вихователь розглядає роботу, хвалить дітей та згадує які килимки вони робили торік.

В результаті спільної роботи у нас вийшов ось такий осінній килим, який ще довго прикрашатиме інтер'єр нашої групи.

Фізкультхвилинка. « Листики».

Ми листочки осінні,
На гілках ми сидимо. (Присісти)
Дунув вітер - полетіли,
Ми летіли, ми летіли (легкий біг по колу)
Вітер знову набіг
І листочки все підняв. (легкий біг по колу)
Закружляли, полетіли
І на землю тихо сіли. (Присісти)

Після ручної роботи дітям дозволяється подивитися та обговорити їхню роботу, а Вихователь включає музику П.І.Чайковського “Осінь” і запитує у дітей який у них настрій від того, що осінь від них йде.

Нудна картина!
Хмари без кінця,
Дощ так і ллється,
Калюжі біля ганку.
Чахла горобина
Мокне під вікном,
Дивиться дитячий садок
Сіреньким вікном.
Що ти рано у гості,
Осінь, до нас прийшла?
Ще просить серце
Світла і тепла!